Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Mateřská v DE či v ČR? na co máme nárok?  (Přečteno 109566 krát)
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #15 : Leden 01, 2016, 10:04:20 pm »

... ze to chteji nejak obejit me vubec nevadi,protoze narovinu,kdo v zivote udelal vse koser???myslim,ze nikdo.....

Obhajuješ šmejd ? Jdi kamsi.
Zaznamenáno
rusna
Host
« Odpověď #16 : Leden 02, 2016, 09:43:29 am »

Ja mozna pujdu kamsi,ale nikdy nezapomenu,co jsem a odkud jsem prisel..
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #17 : Leden 02, 2016, 08:36:38 pm »

Chlapci klid nebo vás srovnám do laťe.... Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #18 : Leden 04, 2016, 01:50:40 am »

No nevim co je vychcaneho zrovna na tomhle...

Ale kolega se plete a to dost zasadne. Famillienkasse okamzite stopne vsechno co plati uz nasledujici mesic po odhlášení z pobytu...
Aniž by jim nekdo dal vědět. To jde automaticky do systému.
A vse jde pak nanovo... A i kdyz zadatele na 99% znova uspějí,  je otazka za jak dlouho a jestli to pro tu rodinu pak neni likvidační. ..
Tedy bych to nazval raději - dost hloupým krokem, nikoli vsak vychcanosti...
Ty lidi si jen pridelaji starosti a problemy a ta matka muze zustat na dost dlouhy cas, zcela bez prostředků. ..
Protoze narok maji, jak matka, tak ditě/ti přednostne v zemi, kde žijí, nikoli kde vydělávaji/li.
A teprve kdyz je vyplacena castka v zemi EU kde ziji nižší,  než v zemi kde doposud vydělávaji/li, pak maji narok na dorovnani...
Tedy zcela nova žádost,  nove posuzování,  nove argumenty a doplňující formulare a vse se tahne a tahne.........

Mam jinou zkusenost. To, co popisujes, plati mozna pro Kindergeld, ale pro Elterngeld ne. Manzelka zijici v Cesku a nikdy neprihlasena v Nemecku mela materskou z Ceska a tam ji po case odmitli ceskou materskou vyplacet s tim, at si zazada v Nemecku, kde ma rodina hlavni prijem. Pri dalsim diteti jsem zadal o materskou ja (pracujici v Nemecku) a komunikoval jsem s Nemeckym uradem postou z ceske adresy a zadny problem nikde nebyl.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #19 : Leden 04, 2016, 04:02:55 pm »

Mam jinou zkusenost. To, co popisujes, plati mozna pro Kindergeld, ale pro Elterngeld ne. Manzelka zijici v Cesku a nikdy neprihlasena v Nemecku mela materskou z Ceska a tam ji po case odmitli ceskou materskou vyplacet s tim, at si zazada v Nemecku, kde ma rodina hlavni prijem. Pri dalsim diteti jsem zadal o materskou ja (pracujici v Nemecku) a komunikoval jsem s Nemeckym uradem postou z ceske adresy a zadny problem nikde nebyl.

Mela-li manželka trvaly pobyt a pracovni smlouvu v Česku, stejne jako v pripade tazatelky v Nemecku a s nemeckou prac. smlouvou, je nesmysl žádat v jine zemi a bude hodně komplikovane...

Nebo jsi v te podobnosti neco vynechal Mrknutí
Treba že,  žádnou pracovni smlouvu v ČR nemela, nebo byla ukoncena, z nejakeho duvodu.  
Pak jo, ale to je zcela neco jineho...
A neslouzi to jako dobry priklad...

O rodicovsky i materskou zada ten, kdo zustava doma, i kdyz sem se ja jako otec svymi prijmy a podpisem pripojil k žádosti, cely vypocet byl vazany na vydelek a pracovni smlouvu mamky ditete (děti) oněch 67% z prijmu za poslednich 12mesicu nebo kolik to bylo procent uz presne nevim..

Stejne to funguje i obracene... Jednu nasi kamaradku jaksi jeden mistni cesky podnikatel (hospodský) zapomel prihlasit uplne vsude, zcela neplanovane otěhotněla a dnes je na minimu na mateřské...
Tazatelka by zrejme v ČR svou materskou Z NEMECKA taky dostala, na 99% ano, to opakuji, je vsak otazkou za jak dlouho, tedy s jakym zpožděním. ..

Tedy tazatelka by cesku brala minimum ktere sama napsala az do chvile, než by se to vyresilo...
A to trva... nejen u Kindergeld... kdyz se i s rodinou přestěhuje zpet do ČR v průběhu. ..
Kde nema nedavnou pracovní historii a neměla zadne prijmy v poslednich X mesicich...

A ze se tak nesměle ptam... Jak je tohle cele dlouho ??
A za jak dlouho a kolik dostala maminka v Nemecku po te, co ji prestali platit cesky rodicak ?? Mrknutí

Ono se to totiz dost meni Mrknutí Kdyz jsme zadali mi, uz vlastne nic popsane tady na webu neplatilo...
A dnes uz je zase malicko jinak...

Dalsi a uplne jina situace by nastala, pokud by otec pracoval dal tady v Německu,  jina zas, kdyby se stehoval a ukoncil prac.pomer a odhlasil taky....

Milion variant a milion reseni.
Kombinovat ale oba systémy neprinese nic, krom komplikaci... Mrknutí
« Poslední změna: Leden 04, 2016, 07:08:21 pm od jirike » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #20 : Leden 08, 2016, 11:07:55 pm »

Chlapci klid nebo vás srovnám do laťe.... Škleb Škleb Škleb

Bacha na něj ! Jeník je kulturista.   Škleb
« Poslední změna: Leden 09, 2016, 03:18:57 am od Lenke » Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München