Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Mateřská v DE či v ČR? na co máme nárok?  (Přečteno 109586 krát)
lavenderr



Karma: 0
Příspěvků: 8


« : Prosinec 28, 2015, 12:11:20 am »

Zdravím všechny,
potřebovali bychom moc poradit. Již delší dobu uvažujeme, že se vrátíme do ČR během příštího roku, do té doby bychom rádi již čekali mimčo. Přemýšlíme, že bychom zůstali do té doby než otěhotním, protože jsem zaměstnaná, takže bych měla mít nárok na mateřskou atd. zde v Německu. Poté bychom se opravdu chtěli vrátit do ČR. Ale nevíme, jestli je možné pobírat peníze v Německu a nebydlet tam. Říkali jsme si, že bychom si nechali někde bydliště, ale fyzicky tam nebydleli. Nevíte někdo, jestli se to tak dá udělat, zda to kontrolují apod.? Nechci se vrátit do ČR a pobírat 3500 Kč měsíčně, protože to je to jediné, na co bych měla po návratu nárok:( Takže to promýšlíme ze všech úhlů a já budu moc vděčná za každou zkušenost a názor.
Přeji všem šťastný rok 2016:)
Diky moc.
Zuzka

Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #1 : Prosinec 28, 2015, 10:27:52 am »

Neni to zavisle na miste pobytu, ale na tom, kde byl hlavni prijem rodiny. Rozhodne se nekontroluje neco jako misto pobytu, ale musi se dokazat prijmy v nemecku. Nemecka materska je ale jenom na rok a pokud clovek behem teto nemecke materske dostane vic nez asi 400.000KC uz potom v cesku materskou nedostane, jen ma narok na zdravotni a socialni pojisteni do 4 let veku ditete.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #2 : Prosinec 28, 2015, 06:41:28 pm »

Pěkně jsi to vysvětlil.
--
Vychcanost Čechů ( přesněji řečeno Češek ) nezná mezí ...
« Poslední změna: Prosinec 28, 2015, 08:12:54 pm od Lenke » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Prosinec 28, 2015, 09:58:23 pm »

Pěkně jsi to vysvětlil.
--
Vychcanost Čechů ( přesněji řečeno Češek ) nezná mezí ...

No nevim co je vychcaneho zrovna na tomhle...

Ale kolega se plete a to dost zasadne. Famillienkasse okamzite stopne vsechno co plati uz nasledujici mesic po odhlášení z pobytu...
Aniž by jim nekdo dal vědět. To jde automaticky do systému.
A vse jde pak nanovo... A i kdyz zadatele na 99% znova uspějí,  je otazka za jak dlouho a jestli to pro tu rodinu pak neni likvidační. ..
Tedy bych to nazval raději - dost hloupým krokem, nikoli vsak vychcanosti...
Ty lidi si jen pridelaji starosti a problemy a ta matka muze zustat na dost dlouhy cas, zcela bez prostředků. ..
Protoze narok maji, jak matka, tak ditě/ti přednostne v zemi, kde žijí, nikoli kde vydělávaji/li.
A teprve kdyz je vyplacena castka v zemi EU kde ziji nižší,  než v zemi kde doposud vydělávaji/li, pak maji narok na dorovnani...
Tedy zcela nova žádost,  nove posuzování,  nove argumenty a doplňující formulare a vse se tahne a tahne.........
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Prosinec 29, 2015, 11:20:51 am »

Vychcanost Čechů ( přesněji řečeno Češek ) nezná mezí ...
Také si myslím, že vychcanost je určitě leckde, ale ne v popisovaném případě.
Pokud se opravdu stěhuji, tak přihlásit se tam, kde je to pro mne výhodnější, je chytré a neudělat to je hloupé. Vychcanost by začínala tam, kde vyrobím falešné skutečnosti, aby mi to v budoucnu přineslo zisk - například lidé, kteří si tu napřihlašují babičky odněkud z lontu v Čechách, aby tady někdy dostaly důchod nebo dávky.
Nenechat se odrbat na mateřské, když jsem nota bene do těhotenství pracoval, je každého právo.

Osobně bych si spočítal, kde bude mateřská vyšší a tu potom využil. Prostě se kdyžtak z Německa neodhlašujte, nikdo to zkoumat nebude, jen holt na konci roku ještě podáte daňové přiznání. Mateřská je tu na rok, resp. až 14 měsíců, pokud se jí účastní i druhý partner.

Jestli (a jakou) v ČR přiznají, když člověk do stěhování vydělával a do sociálního hrnce přispíval jinde, to bohužel nevím, ale myslím, že už tu podobné dotazy byly - zkuste ve fóru pohledat ( https://cse.google.de/cse?cx=partner-pub-3043872535825481%3A3kf2un-cqn1&ie=UTF-8&q=mate%C5%99sk%C3%A1+st%C4%9Bhovat&sa=Suche&siteurl=www.mnichov.de%2F&ref=www.mnichov.de%2Findex.php%3Fpid%3D103&ss=4161j1261503j18#gsc.tab=0&gsc.q=mate%C5%99sk%C3%A1%20st%C4%9Bhovat ) - a případně napsat soukromou zprávu tazatelům, jestli a jak to u nich dopadlo.

Porod mi každopádně přijde lepší v DE - k tomu už také bylo popsáno mnoho stránek a témat Úsměv

Hodně štěstí!
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #5 : Prosinec 29, 2015, 09:47:10 pm »

Toto je vychcanost Češek:

"Přemýšlím(e), že bych(om) zůstala do té doby než otěhotním, ..."

"Ale nevím(e), jestli je možné pobírat peníze v Německu a nebydlet tam."

"Nevíte někdo, jestli se to tak dá udělat, zda to kontrolují apod.?"
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Prosinec 30, 2015, 08:22:36 am »

Toto je vychcanost Češek:

"Přemýšlím(e), že bych(om) zůstala do té doby než otěhotním, ..."

"Ale nevím(e), jestli je možné pobírat peníze v Německu a nebydlet tam."

"Nevíte někdo, jestli se to tak dá udělat, zda to kontrolují apod.?"


Nemyslim si... Toto jsou pouze vytrhane vety.

Te prvni předchází to, že tady pracuje a ma taky smlouvu - zřejme na neurčito,  protože jinak by riskovala výpověď. A tedy zřejme i pracuje delsi čas. ..

A ty to stavis do stejne roviny jako romskou rodinu s osmi dětmi. ..
Kteří na praci nesahli a jedou JEN zneuzivat davky...
Nebo urcitou skupinu mladych slovaku, kteri se tady radili, ANIZ BY SAHLI NA PRACI, jak ze systemu vytahnou rekvalifikační kurz, bydleni a davky...
To jsi se neozval a v tom ja zneužívání naopak vidim....

Byla by blazen aby se stehovala a pripravila se o to, na co ma narok.
Navic Ti ten rodicak, materska a pridavky pomohou jen trosku a jen na počátku,  zbytek peněz musis dodat sam a ne jeden nebo tri roky, ale treba 20let (veku ditete)

Tak si tohle moralizovani prosim Te nech.

Neporadil si, nediskutujes, jen kafraš.....

Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #7 : Prosinec 30, 2015, 11:04:14 pm »

Víš Lenke, v dnešní době se tak trochu snažíme všichni nějak přežít a někdy jdou ohledy stranou. Já jsem tady už taky nějaký ten pátek a řekl bych, že vychcaní jsou více Němci než my češi. Celý ten systém je postavený na hrozné byrokracii a místy to hraničí se šikanou. Pracuješ, onemocníš a rovnou se srovnej s tím, že nemocenskou můžeš rovnou žádat soudně, na Kindergeld jeden kolega čeká tři roky atd. atd. Zato azylanti mají nárok naprosto na všechno a nemusí projít celou to byrokracii jako my. Zažil jsem, když mi úřednice na úřadě řekla ať se seberu a vypadnu odkud jsem přišel.... Před pár lety jsem byl plný ideálů jaký je německo ráj a vše je lepší než u nás, ale v posledním roce jsem změnil názor. Jediné co má pro mě smysl jsou peníze a každý pátek po práci sednu do auta, vlítnu na dálnici a jedu 230km/h směr česko.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #8 : Prosinec 31, 2015, 08:36:23 am »

No, to Honza hooodne prehnal, ale neco na tom je...

Ja napriklad Kindergeld 4roky a 2 mesice presne dnes...
Kdyz prehlednu ze jsem zadal asi az 3-4 mesice po prichodu sem.
Posledni dopis mam z Bautzen z 7.8.2013, že jim to prislo z podřízeného úřadu a ze se tim budou zabývat a daji vědět.
Od te doby nic, nereagují na nic...

Na druhou stranu znam Čechy marodící i dlouhodobe a zcela normalne.
Vcetne lázní o kterych si v ČR už můžeš nechat jen zdát. ..

Byrokracii potvrzuji, na vše je potreba milion papírů a stejne trva neskutečne dlouho.
Moje německa účetní říka ze nejhorší v cele EU...

A ano, už se zacina i projevovat házeni cizincu do jednoho pytle.
Nekdo maličko polevi kdyz zjisti ze se jedna o pracující Čechy, ale citit napeti je temer vsude.

Tedy bych tem budoucim rodičům v tomto tematu radil to, at berou co je k dispozici, at nevymysli komplikovane reseni, protoze to čekání pak....
Ja osobne bych vybral nemeckych 12-14mesicu a frcel az pak, pokud je to nutne...
Protoze v ČR uz se pak domluvi a do horni hranice jeste zcela jiste neco zbude. ..

Hezky Novy rok vsem Úsměv
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #9 : Prosinec 31, 2015, 10:57:14 pm »

Víš Lenke, v dnešní době se tak trochu snažíme všichni nějak přežít a někdy jdou ohledy stranou. Já jsem tady už taky nějaký ten pátek a řekl bych, že vychcaní jsou více Němci než my češi. Celý ten systém je postavený na hrozné byrokracii a místy to hraničí se šikanou. Pracuješ, onemocníš a rovnou se srovnej s tím, že nemocenskou můžeš rovnou žádat soudně, na Kindergeld jeden kolega čeká tři roky atd. atd. Zato azylanti mají nárok naprosto na všechno a nemusí projít celou to byrokracii jako my. Zažil jsem, když mi úřednice na úřadě řekla ať se seberu a vypadnu odkud jsem přišel.... Před pár lety jsem byl plný ideálů jaký je německo ráj a vše je lepší než u nás, ale v posledním roce jsem změnil názor. Jediné co má pro mě smysl jsou peníze a každý pátek po práci sednu do auta, vlítnu na dálnici a jedu 230km/h směr česko.

Jo, máš pravdu, vnímám to stejně. Ale dlabu jim na to. Těm blbým. Slušní lidé se tu stále dají najít. Takoví, kteří pomohou, a nevysmívají se. Jen je potřeba je hledat, a vážit si jich.

Vím, že se ten tlak stupňuje. Ale to se bude stupňovat jen do určité doby. Do kdy, nedokážu říci, ale natrvalo to nebude.

Takže dočkej času jako husa klasu, a zase bude lépe. Nebo se trochu přičiň, pokud máš zásady ( ale ne ty vychcané ).

Čeští debilové jsou chováním a myšlením jiní, než ti němečtí, ale pořád jsou to stejní debilové, kterých netřeba si všímat, případně tu jejich debilitu rozebrat.

Ohledy nesmí jít nikdy stranou.
Čím více oni stupňují rasistický tlak, tím více já stupňuji tlak na jejich debilitu ( těch vadných ). A zabírá to.
Vůbec mi nečiní potěšení rozebrat idiota, když ale on jinak nezmlkne ...

Jenže potom už se ztrácí atmosféra na uvolněné povídání si s "normálními".


No, to Honza hooodne prehnal, ale neco na tom je...

Ja napriklad Kindergeld 4roky a 2 mesice presne dnes...
Kdyz prehlednu ze jsem zadal asi az 3-4 mesice po prichodu sem.
Posledni dopis mam z Bautzen z 7.8.2013, že jim to prislo z podřízeného úřadu a ze se tim budou zabývat a daji vědět.
Od te doby nic, nereagují na nic...

Na druhou stranu znam Čechy marodící i dlouhodobe a zcela normalne.
Vcetne lázní o kterych si v ČR už můžeš nechat jen zdát. ..

Byrokracii potvrzuji, na vše je potreba milion papírů a stejne trva neskutečne dlouho.
Moje německa účetní říka ze nejhorší v cele EU...

A ano, už se zacina i projevovat házeni cizincu do jednoho pytle.
Nekdo maličko polevi kdyz zjisti ze se jedna o pracující Čechy, ale citit napeti je temer vsude.

Tedy bych tem budoucim rodičům v tomto tematu radil to, at berou co je k dispozici, at nevymysli komplikovane reseni, protoze to čekání pak....
Ja osobne bych vybral nemeckych 12-14mesicu a frcel az pak, pokud je to nutne...
Protoze v ČR uz se pak domluvi a do horni hranice jeste zcela jiste neco zbude. ..

Hezky Novy rok vsem Úsměv



"cítit napětí je všude" - Pokud neděláš šmejdoviny, nejsnáze toto napětí rozpustíš tím, že jim ho popíšeš. Popovídáte si o tom, proč je, oni se ti někdy i sami svěří ( jako mně ), a ono samo zmizí.

Chce to trochu práci, ale jde to. S blby samozřejmě ne, ale od těch není rozumné nechat si brát energii - ztrácet na ně více energie než nezbytně nutné.

Jenže ono je to s těmi blby těžké. Já byl svého času v životě také blb.
Oni jsou blbouny ze strachu, "co bude". A proto dělají koniny, které by jinak nedělali.
Proto je potřeba s nimi mluvit, probrat s nimi, co je jejich příčinou strachu, a tím se napětí uvolní.
Vím, že je to na palici ( a nemožné ), dělat to s každým, a někdy na to člověk ( psychicky ) nemá, ale je potřeba se snažit.
Prostě doba je jinačí ( nesnáším změny ), tak je potřeba se přizpůsobit. Ale určitě ne do šmejdovin.


Tak si tohle moralizovani prosim Te nech.

Neporadil si, nediskutujes, jen kafraš.....

"To jsi se neozval a v tom ja zneužívání naopak vidim...."

Nejspíše jsem tento příspěvek neviděl ( nečetl ). Dej sem odkaz, pokud můžeš.


"Tak si tohle moralizovani prosim Te nech.

Neporadil si, nediskutujes, jen kafraš....."

Nevím ( co ti na to říci ). Já jsem nikdy v životě nechtěl ( více, než potřebuji nebo nezbytně nutné ), a proto mám stále dostatek. Nemusím hledat rady, jak něco přelstít.
« Poslední změna: Prosinec 31, 2015, 11:25:51 pm od Lenke » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #10 : Prosinec 31, 2015, 11:27:25 pm »

Vychcané zásady nemám, ráno jdu do práce...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #11 : Leden 01, 2016, 07:26:17 am »

Lenke ale treba ta Zuzka nehleda řesení  jak neco ,,přelstít" ale reseni jak ,,přežit"
Chteji rodinu a chteji se vratit domu...
Proc se vzdavat dobrovolne ,,odmakaneho" naroku a rvat se o prispevek jinde,  kde na nej nemáš narok...? (V tomhle případe doma)
To nema nic spolecneho se zasadama, jde jen o zdravy rozum a informace ktere jsou velmi specificke.
Kazdy kdo ma za sebou malicko komplikovanější žádosti o něco,  ví , o cem je řeč.
Vse co je kolem rodiny (ale nejen to) potreba resit tady je slozite, ale jde to...
Ale jak se to protne,  začnou potíže. ..
Na ceske strane neznaji jeden formulář,  vyplni jiny... Ten zase nevyhovuje tady...
Obehaval sem x kanceláří,  abych nejak dokazal ze moje dcery existuji a jsou nekde prihlasene k pobytu... Rodny list nestačí.
Zda se Ti to snadne ? Neexistuje na to formular.
Od evidence obyvatel, matriku, socialku a financak - v ČR a nikdo nic nevi...
Kazdy druhy formular neznali i kdyz mel nalepku EU...
Vyplnoval sem si sam prijmy a finackam me dal stempl, ale prijmy je nezajimaly...
Pry potvrzuji neco jineho...
A toto je porad dokola a kazdy ma nejmene 30dni na vyrizeni...
Nekolikrat musis osobne, to jinemu nedaji...
A pak je to spatne a znova...

V dobe kdy se mas starat o mimi a venovat se mu, resit nekonecne papirovani kvůli penezum na ktere mas narok ? Jezdit tam a zpet a nrco takoveho řešit ??
To jsou zasady ?? To je vychcanost ??
Chtit znat info predem a byt pripraveny je vychcane ??
Hledat reseni jak prezit jsou smejdoviny ??

Ne... V tomhle pripade jsi dost ulitnul a mohl urazit nejen Zuzku...

Ne hledat Ti to nebudu, krom toho Hary ktery radil (mimo jine) poslat ucet do minusu a pak teprve jit na Arbeitsamt ten prispevek za par dni smazal, ale cetlo nas to hned nekolik...
Zkusit muzes hledat sam, ja nemam na ten hnuj cas (prispevky 600-1000) Mrknutí

Zaznamenáno
rusna
Host
« Odpověď #12 : Leden 01, 2016, 10:35:01 am »

Ahojte,

asi takhle,pokud pracovala v De nejakou dobz,tak proc toho nevyuzit,spousta Nemcu zneuziva davky a jine spousty let,berou prachy za nic,urad za ne vsechno plati a mnozi se maji lip,jak lide kteri kazdy den vstavaji do prace....
Nasi krajane tady pracovali a ted se chteji vratit,ok a chteji to co jim po pravu nalezi,to ze to chteji nejak obejit me vubec nevadi,protoze narovinu,kdo v zivote udelal vse koser???myslim,ze nikdo.....
Jako cizinci to tady nemame lehke,nemecko cuca daleko vic jinych asocialu....
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #13 : Leden 01, 2016, 01:47:35 pm »

Naprostý souhlas s Jirike....
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #14 : Leden 01, 2016, 10:00:22 pm »

Vychcané zásady nemám, ráno jdu do práce...

Nemyslel jsem to konkrétně o tobě.

Myslel jsem tím to, že je v těchto letech snadné jim podléhat.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München