Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2 3 4 5 6 7   Dolů
 
Autor Téma: co s malym ditetem?  (Přečteno 575651 krát)
Helca39



Karma: -4
Příspěvků: 7


« : Leden 22, 2014, 10:05:05 am »

DOBRY DEN:NASEL BY SE NEKDO KDO BY MI MOHL PORADIT A NEBO MA ZKUSENOSTI.Bydlime v Potsdamu u Berlina.Jsme manzele a mame dve deti ve veku 3 let a 1.5roku.Manzel zde dva roky pracuje a ja jsem tu s detmi rok a pul hlasena k pobytu. Materskou odsud neberu,jen pridavky na deti. V srpnu mi prislo neco jako vystehovani z Nemecka,protoze nemam prijem.Nastoupila jsem tedy do firmy kde pracuje i manzel na zkraceny uvazek.Manzel pracuje pravidelne v noci a ja odpoledne.Na skolku je maly prilis maly,takze se o deti stridame.Manzel trpi epilepsii ( v soucsne dobe nastesti bez zachvatu) ale nema sanci se vyspat.Muj dotaz zni,jestli je najaka moznost jak s detmi zustat alespon do tri let doma a venovat se jim?Bylo mi receno ze je zakon ze kdyz jsme oba cesi,musime oba pracovat a nebo musim s detmi z Nemecka pryc.Prijde mi to nejake postavene na hlavu.Muze mi tady nekdo poradit.Nechci od nikoho zadne davky...jen zjistit jestli je moznost abych mohla byt doma.Je to sileny..s manzelem se potkavame a ja v praci silim strachy jestli z nevyspani nedostane zachvat kdyz je doma s tak malymi detmi sam.Prosim o radu.Dekuji moc Heca

Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Leden 22, 2014, 10:29:24 am »

To je nejake divne. Domnivala jsem se, ze v EU se muzes zdrzovat kde chces a nemusis mit prijem. Na pridavky na deti mate narok, kdyz zde manzel pracuje. Nikde nekradete, nezebrate, manzel Vas zrejme uzivi, tak proc ta buzerace? To by chtelo zkusit nekde nejakou poradnu, treba existuji nejake bezplatne.
Kazdopadne je to silena situace.
Dite (deti) by se daly umistit treba k Tagesmutter, ale to taky neni zadarmo. To by nula od nuly posla, jak se rika. Hlavne, ze by se uradum ucinilo zadost.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #2 : Leden 22, 2014, 10:36:40 am »

To je zraly na pravnika. To me hlava nebere a uz vubec pochybuji ze nejaky takovy zakon existuje.
A to pobírás mateřskou z ČR ?
Pokud ano je to zrejme podvod.
A mela by si byt hlasena na uradech tady a tim by si mela prijem a v kombinaci staranim se o deti by si mela mit pokoj.
Navic tady mas narok na dalsi penize, to je to ,,sporakovny" pro matky které zustavaji dal s detma doma, myslim od 15mesice veku ditete.
Neco me na tom nehraje...
Presne jak rika Diddi rychle s dopisem do nejake poradny
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #3 : Leden 22, 2014, 10:42:44 am »

To je zraly na pravnika. To me hlava nebere a uz vubec pochybuji ze nejaky takovy zakon existuje.
A to pobírás mateřskou z ČR ?
Pokud ano je to zrejme podvod.
A mela by si byt hlasena na uradech tady a tim by si mela prijem a v kombinaci staranim se o deti by si mela mit pokoj.
Navic tady mas narok na dalsi penize, to je to ,,sporakovny" pro matky které zustavaji dal s detma doma, myslim od 15mesice veku ditete.
Neco me na tom nehraje...
Presne jak rika Diddi rychle s dopisem do nejake poradny

Jistě, že existuje. Právo pobývat v členské zemi EU máš v případě, že máš zaměstnání v dané zemi nebo podnikáš na území EU nebo musíš prokázat, že máš dostatečné finanční prostředky. Samozřejmě musíš mít ve všech případech zdravotní pojištění.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Leden 22, 2014, 10:50:46 am »

Mohl bych pozadat o odkaz na ten zakon ? Diky

Rozhodne mame ale v planu, že pritelkyne zustane s detma doma do 3let.
Vubec o nejakych jeslich nebo necem podobnem neuvažujeme. .
« Poslední změna: Leden 22, 2014, 10:54:37 am od jirike » Zaznamenáno
Helca39



Karma: -4
Příspěvků: 7


« Odpověď #5 : Leden 22, 2014, 10:56:31 am »

Ja rodicakk nepobiram vubec.Tady v Nemecku me odkazujou na Cesko s tim,ze maly se narodil v Cesku a naopak zase at si zadam v Nemecku,protoze tam manzel pracuje a odvadi dane.Takze klukovi je 20 mesicu a ja rodicak nedostala ani jednou.Jen mam pridavky na deti.To je dalsi co by me zajimalo.Vsude ctu a to i tady na diskuzich jak holky rodicak berouk klidne rok tady a zbytek tam.A ja proste nic.Asi se jim nelibim  Smutek
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #6 : Leden 22, 2014, 11:08:14 am »

Jedine, co me napada, ze rajtuji na tom, ze manzel mozna asi nema pro ne dostatecny prijem, kdyz dela na castecny uvazek. To nevim, jak to resit. Ale je to fakt asi otazka pro nejakou poradnu.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Leden 22, 2014, 11:09:56 am »

Helca39: To je blbost - jste občané členské země EU a máte právo se tu zdržovat. Tím spíš, když manžel pracuje, ale na tom to nevisí - právo na pobyt zde máte i kdybyste nepracovali.
Čech nečech... Tituly pro tuto "Freizügigkeit" jsou různé - vzdělání, výkon práce, hledání práce a jsem si téměř jist, že jeden z nich je pobyt tady s manželem, který se tu z tohoto titulu rovněž zdržuje.
Můžeš upřesnit, co by mělo znamenat to "vystěhování z Německa", tedy jaký papír vám pospali a co na něm stálo?

Nevím, jsk jsi na tom s němčinou, ale zastavil bych se na Sozialgericht - aspoň pokud se nemýlím, je to ten, kde by ti měli i zdarma poradit a případně i pomoct zahájit případné kroky.
Mimochodem - o tu rodičovskou, pokud jsi ji nebrala v ČR, sis zažádat měla, je to automatické a dostávala bys po dobu 1 roku minimum 300 EUR. Žádala sis o ni? Bralas nějakou v ČR (omlouvám se, pokud jsem to někde níže přehlédl)?

Jedine, co me napada, ze rajtuji na tom, ze manzel mozna asi nema pro ne dostatecny prijem, kdyz dela na castecny uvazek. To nevim, jak to resit. Ale je to fakt asi otazka pro nejakou poradnu.
Na tom ovšem nemají co rajtovat, naopak by pak rodina něla nárok na dorovnání do minima...
Také bych doporučoval tu poradnu, příp. onen Sozialgericht.
« Poslední změna: Leden 22, 2014, 11:11:08 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Leden 22, 2014, 11:13:17 am »

To je zraly na pravnika. To me hlava nebere a uz vubec pochybuji ze nejaky takovy zakon existuje.
A to pobírás mateřskou z ČR ?
Pokud ano je to zrejme podvod.
A mela by si byt hlasena na uradech tady a tim by si mela prijem a v kombinaci staranim se o deti by si mela mit pokoj.
Navic tady mas narok na dalsi penize, to je to ,,sporakovny" pro matky které zustavaji dal s detma doma, myslim od 15mesice veku ditete.
Neco me na tom nehraje...
Presne jak rika Diddi rychle s dopisem do nejake poradny

Jistě, že existuje. Právo pobývat v členské zemi EU máš v případě, že máš zaměstnání v dané zemi nebo podnikáš na území EU nebo musíš prokázat, že máš dostatečné finanční prostředky. Samozřejmě musíš mít ve všech případech zdravotní pojištění.
Mýlíš se, Doroto.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #9 : Leden 22, 2014, 11:13:27 am »

Urcite mas narok v Německu jako rodiny příslušník nekoho kdo tady pracuje a odvadi vsechny odvody.
Teprve s priznanim davek, nebo zamitnutim tady, zadas v ČR o doplatek do stejne vyse jako by si mela v ČR.
Znam osobne Vam podobny pripad, tam ma manzel 1400,- netto a pani je doma s holcickou narozenou na Slovensku a nikdy tady nepracovala. Plati jim byt a doplaci jeste asi 300stovky do minima. Jejich 15lety syn tady chodi do skoly.
To neni mozny když tady manzel legalne pracuje...
Jde jen o ty prijmy, musite to vybehat...
Obratil bych se s pomoci na pravnika.
Zaznamenáno
Nadka



Karma: -17
Příspěvků: 23


« Odpověď #10 : Leden 22, 2014, 11:30:21 am »

Ahoj. Aj ja som s manzelom a detmi v Nemecku a nepracovala som tu. Hausfrau. Nepoberam ziadne davky, poisteni sme s manzelom. Nikdy nikto nezistoval manzelov prijem... Mladsia dcera,3r, nastupila az teraz do skolky, doteraz bola so mnou doma. A mam dalsie kamaratky, ktore tu takto ziju.
Zaznamenáno
Helca39



Karma: -4
Příspěvků: 7


« Odpověď #11 : Leden 22, 2014, 11:31:38 am »

tak nemecky neumim..omlouvam se. Manzel ma prijem cca 1200 eu a ja pobiram pridavky. Pravda,prispivali na na bydleni . V srpnu prisel papir z radnice z cizinecke ze nepracuji a tudiz se budu muset i s detmi vratit do cr, Mame kamarada policistu z Potsdamu a ten sam koukal jako puk. Byl tam na tom urade s nami a oni nam vypocitali ze si musim vydelatokolo 600eu hrubeho. Tak jsem nastoupila a zcal neskutecny blazinec i strach. Az manzel prijde,napisu presne odkud a co to prislo. Jinak k tomu rodicaku...maly se narodil hodne predcasne,puvodne se mel narodit uz tady.Bohuzel nedalo se nic delat.Dnem porodu mi zastavili v Cesku vsechny penize.Slo o rodicak na tehdy dvouleteho Filipa a na pridavky na dite.Kdyz jsem si je zadala znovu,pani od prepazky mi oznamila at si zadam v Nemecku kde manzel pracujeTak jsem zbalila novorozence a jela zadat sem.Tady mi pridavky na deti schvalila,alr rodicak ne s tim,ze dite se nenarodilo tady ale v Cesku.Tak jsem v zacarovane kruhu.Pak jsem nasla tydy diskuze a volala do Ceska kdo mi vlastne penize drzi a ze je budu chtit zpetne od narozeni a ona me zase odkazala na Nemecko.Ted se chystam jit na urad sem ale moc tomu nadeji nedavam.Syn se narodil 12.5 2012 a od 1.6 2012 je tady hned hlaseny.Ja opravdu nevim kde je zakopany pes
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #12 : Leden 22, 2014, 12:15:32 pm »

Tak mam dojem, jakoby by nevedeli, ze CR je clenskym statem EU. To, co po Tobe pozaduji je jasne deklarovano zde, plati to ovsem pro obcany statu, ktere prave do Unie nepatri.

http://www.berlin.de/labo/auslaender/dienstleistungen/niederlassung.html#Allgemeines
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #13 : Leden 22, 2014, 01:37:53 pm »

Ja rodicakk nepobiram vubec.Tady v Nemecku me odkazujou na Cesko s tim,ze maly se narodil v Cesku a naopak zase at si zadam v Nemecku,protoze tam manzel pracuje a odvadi dane.Takze klukovi je 20 mesicu a ja rodicak nedostala ani jednou.Jen mam pridavky na deti.To je dalsi co by me zajimalo.Vsude ctu a to i tady na diskuzich jak holky rodicak berouk klidne rok tady a zbytek tam.A ja proste nic.Asi se jim nelibim  Smutek

A pracovala jste v Německu? Asi ne, proto nemáte nárok na mateřskou atd. Asi jste se neúčastnila sociálního pojištění v Německu, ale v Česku ne?
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #14 : Leden 22, 2014, 01:40:21 pm »

To je zraly na pravnika. To me hlava nebere a uz vubec pochybuji ze nejaky takovy zakon existuje.
A to pobírás mateřskou z ČR ?
Pokud ano je to zrejme podvod.
A mela by si byt hlasena na uradech tady a tim by si mela prijem a v kombinaci staranim se o deti by si mela mit pokoj.
Navic tady mas narok na dalsi penize, to je to ,,sporakovny" pro matky které zustavaji dal s detma doma, myslim od 15mesice veku ditete.
Neco me na tom nehraje...
Presne jak rika Diddi rychle s dopisem do nejake poradny

Jistě, že existuje. Právo pobývat v členské zemi EU máš v případě, že máš zaměstnání v dané zemi nebo podnikáš na území EU nebo musíš prokázat, že máš dostatečné finanční prostředky. Samozřejmě musíš mít ve všech případech zdravotní pojištění.
Mýlíš se, Doroto.

Co??? Rozhodně to tak je. Naše rodina to už musela prokazovat, třeba se taky dočkáte.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5 6 7   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München