Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pojisteni vuci skodam zpusobenym zamestnavateli  (Přečteno 33331 krát)
Ziky



Karma: 1
Příspěvků: 4


« : Únor 26, 2012, 07:23:42 pm »

Ahojte,

mela bych otazku, jak je to s pojistenim vuci skodam zpusobenym zamestnavateli. Jak se to v Nemecku jmenuje a kde se to da zridit (nemuzu u jednotlivych pojistoven tento produkt najit).

Moc moc diky,
Jana
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 26, 2012, 08:17:23 pm »

Sice jsem v nemecku zatim prakticky neslysel primo o pojisteni odpovednosti za skody u zamestnavatele, ale predpokladam, ze toto riziko je ve vetsine normalnich situaci kryto soukromym pojistenim odpovedosti, ktere v nemecku ma 90% lidi. Hledej "Privathaftpflicht" a kdyz se budes pojistovny ptat na konkretni podminky, zmin se o tom, co a kde delas a o jaka rizika ti prsne jde, reknou ti, jestli jsou kryta. Podle mne by mela byt.
Mozna rovnou zadej pojisteni, ktere kryj ei hrubou nedbalost ("grobe Fahrlässigkeit") - u nekterych kryta neni a je blbe, kdyz se pak pojistovna presne na to vymluvi a neplni.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #2 : Únor 26, 2012, 09:50:41 pm »

V cesku se tomu tusim rika "Pojisteni na blbost", kterou tady zrejme ani nenajdes!
Muzes se na to zeptat, jak pise Kleena, ale asi na tebe budou pojistovaci docela koukat, protoze tady si to zamestnavatele pojistujou sami!

Privathaftpflicht se vztahuje na skody, ktere zpusobis mimo sve pracoviste, ale zeptat se na to samozrejme muzes.
Nevim u jake jsi banky, ale vetsina bank poskytujou i pojistky, tak pokud nevis na koho se obratit, tak zajdi do svy banky.
Zaznamenáno
Ziky



Karma: 1
Příspěvků: 4


« Odpověď #3 : Únor 27, 2012, 11:47:29 am »

JJ, diky. Ja jsem si rikala, ze je to nejake divne, ze to nemuzu najit. Potrebuju se pojistit, ze vyuzivam zam-tele auta, aniz bych jej mela ve smlouve.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Únor 27, 2012, 02:26:33 pm »

JJ, diky. Ja jsem si rikala, ze je to nejake divne, ze to nemuzu najit. Potrebuju se pojistit, ze vyuzivam zam-tele auta, aniz bych jej mela ve smlouve.
Pokud ti jde o auta, tak se ujisti, ze po tobe zamestnavatel nejake takove pojisteni vubec chce. Obecne vsechna pojisteni odpovednosti skody na vozidlech vylucuji, protoze na to jsou specialni pojisteni. Pokud ale zamestnavatel provozuje vozovy park, ma ho uz nejak pojisteny nezavisle na tobe a skoro pochybuji, ze od tebe nejake vlastni pojisteni ocekava.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bjetka
Host
« Odpověď #5 : Březen 03, 2012, 12:21:31 am »

Já jsem "Haftpflichtversicherung" potřebovala na Erasmus, do té doby jsem o tom také neslyšela, nicméně koordinátor mě přesvědčoval, že každý normální člověk to má  Úsměv Můžeš se zkusit zeptat u kterékoliv české soukromé pojišťovny, možná je to výhodnější. Na druhou stranu jsou ty pojistné částky podstatně nižsí, takže to je pro SRN irelevantní...
« Poslední změna: Březen 03, 2012, 12:26:21 am od bjetka » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München