Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prosim poradte: Vratenie dani z Nemecka, danove priznanie v CR + asi aj v SR  (Přečteno 59040 krát)
JaUjcik



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Leden 31, 2012, 12:07:36 pm »

Dobry den.

Chcel by som poprosit o komplikovanu radu ohladom vratenia dani v Nemecku, podania danoveho priznania v CR,  a podania oznamovacieho D.P. na Slovensku.

Moja situacia za rok 2011
od 1.1.2011 do 30.6.2011 som pracoval v Nemecku (prakticky som v Nemecku pracoval od 1.10.2010, cize dohromady 9 mesiacov, platil dane, pojistenie odvody, rok 2010 som o vratenie dani v DE neziadal)
od 1.7.2011 do 30.11.2011 som bol v CR vedeny na urade prace a poberal podporu v nezamestnanosti
od 1.12.2011 do 31.12.2011 som pracoval v CR (a nadalej i pracujem).

Z informacii roznych stran, a z internetu by som to rad riesil tymto sposobom, ak to takto mozem, ale potreboval by som poradit, ako presne nato.

1. V Nemecku pokial som to dobre pochopil tak tz. Rocne zuctovanie zamna podava zamestnavatel. A pokial chcem aby mi bolo nieco vratene musim si ho podat sam tzv. rozsirene. Otazka znie je to tak, mam na nieco takeho narok (ma to daku suvislost s tym ze som potom bol v CR na urade prace, a v ramci priznavania podpory som dokladal potvrdenie o praci v Nemecku)? Ak ano, ako take danove podat a ako postupovat.

2. V Nemecku som platil aj dochodkove pojistenie, vraj mozem poziadat o jeho predcasne vyplatenie v hotovosti, je to tak?

3. Zamestnanec v CR mi ohladom otazky podania danoveho priznania v CR povedal ze si ho mam a musim vybavit sam. Ze mi k tomu da potvrdenie o prijme za 12.2011. (uz som ho aj obdrzal)
Vtomto smere som zatial nepatral, ma niekto konkretny typ, ako v tomto smere pokracovat? Mam tuna dako priznavat pripadne vratenie dani z Nemecka?

4. Na Sloensku mam trvali pobyt, a chcem podat tiez/ teda vraj by som mal tak ho podavam D.P. ako oznamenie s tym ze tam uvediem prijmy z Nemecka + CR a vo vysledku dostanem 0,- eur. Nakolko som dane platil v zahranici. Mam tuna dako potom priznavat pripadne vratenie dani z Nemecka?

Viem ze ak budem hladat na Nemeckych weboch nieco najdem, problem je ten ze vela toho po Nemecky nevimem, translator velmi nepomaha a v praci som komunikoval v Anglictine.
Za akekolvek rady budem vdacny. Pavol.
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Leden 31, 2012, 07:30:04 pm »

O vrácení daní z Německa za rok 2010 si můžeš požádat do konce roku 2012. Odkazy na dormuláře najdeš ve wiki v článku "Návod na vrácení daní ..."

2.) ne, vstupem do EU se už nevrací, sčítá se. Asi přes podání danového přiznání v ČR?

Zaznamenáno
mizi



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Únor 01, 2012, 09:58:03 am »

Ahoj Pavol,
ja by som ti odporucala ist k danovemu poradcovi, ak si pracoval v Nemecku a potom v Cesku tak mozno mas narok na uplatnenie dvojitej domacnosti, a dane ti mozno aj vratia kompletne. len si o to treba poziadat - samozrejme po nemecky na danovom urade. danovy poradca ma vacsinou dobre tipy, posle za teba danove priznanie a naklady na neho si tiez mozes odpocitat z dani. Úsměv
moj danovy poradca je thomas senn, thomassenn[zavináč]steuerberater-senn.de, tel: 00 49 89 4 523 526 0. vedia tam po slovensky, takze ak mas problem s nemcinou tak to vyriesia.
skus mu zavolat a spytat sa ako to vidi on.
pekny den, mizi
Zaznamenáno
JaUjcik



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Únor 01, 2012, 12:37:52 pm »

David - ten wiki clanok som uz nasiel, a prestudoval. Stale ma meste nejastnosti.
    D.P podavam aj na Slovensku (preto lebo tam mama trvale bydlisko) aj ked na konci mam 0,- eur dane. Tak mozno to stiahnu z tamadial.

mizi - Domacnosti si odcitavat urcite nebudem moct, nakolko v DE zamna platil hotel zamestnavatel a ten si ho odcitaval z dane. V CR byvam v podnajme.  Este skusim nieco hladat na nete a ak nevydem z toho skusim sa obratit na toho thomasa senna
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Únor 01, 2012, 02:53:44 pm »

mizi - Domacnosti si odcitavat urcite nebudem moct, nakolko v DE zamna platil hotel zamestnavatel a ten si ho odcitaval z dane. V CR byvam v
Pozor - dvoji domacnost neznamena, ze si odecitas naklady na domacnost, ale naklady na cesty a muzes uplatnit i naklady na stehovani do Nemecka. To muze za rok udelat i kolem 15000 EUR nakladu a podle sazby i 6000 vratku na dani.

Ohledne bydleni v CZ/SK si take ujasni rozdil mezi bydlenim v najmu a v podnajmu. Nekteri si to radi pletou a najmu rikaji podnajem.
« Poslední změna: Únor 01, 2012, 02:54:47 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
JaUjcik



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #5 : Únor 02, 2012, 12:28:32 pm »

byvanie neodcitam nijako. Nakolko v CR tazko dostanem papier na moje meno ze platim najom (platim menej a naruku). a v DE ako som spominal som byval v hotely a to si do nakladov daval zamestnavatel.

A stahovanie to neviem ako by som dokladoval, kedze som chodieval kazdy tyzden domov a vsetko som jazdil firemnym autom, ktoresi teiez zamestnavatel odpysaval. A samotny akt prestahovania, to si neviem predstavit ako by sa to dalo vycislit a pytat zato nahrada.
Zaznamenáno
mizi



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #6 : Únor 02, 2012, 01:30:27 pm »

to s tou dvojitou domacnostou bol len priklad, ja sa v daniach nevyznam, preto mam danoveho poradcu. ja som len chcela povedat, ze urcite tam nejake moznosti su.
pekny den este!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Únor 02, 2012, 02:49:26 pm »

A stahovanie to neviem ako by som dokladoval, kedze som chodieval kazdy tyzden domov a vsetko som jazdil firemnym autom, ktoresi teiez zamestnavatel odpysaval. A samotny akt prestahovania, to si neviem predstavit ako by sa to dalo vycislit a pytat zato nahrada.
Tak o tom popremyslej, stoji to za to - jak dvoji domacnost, tak stehovani Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
JaUjcik



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #8 : Únor 09, 2012, 07:48:09 am »

kleena  - teraz nechapem. Ako si mozem narokovat dvoju domacnost ak ju uz odcitaval moj zamestnavatel (faktury z hotela)
a ako sa dokazuje stahovanie, ked otom nemam ziadne potvrdenie?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Únor 09, 2012, 10:52:08 am »

kleena  - teraz nechapem. Ako si mozem narokovat dvoju domacnost ak ju uz odcitaval moj zamestnavatel (faktury z hotela)
a ako sa dokazuje stahovanie, ked otom nemam ziadne potvrdenie?
Protoze si nenarokujes naklady na to bydleni, ale na cestovani mezi nemeckou a CZ/SK domacnosti. Od zakladu dane pak odectes ti jen to cestovne, formou kilometrovneho jednoduche cesty, podminkou je min. 24 cest (z praxe muzu rict, ze pri sestavovani seznamu cest je kreativita plne namiste).
Stehovani, nojo, jestlize jsi predtim byl v CZ/SK a ted jsi v D, muselo se nejake stehovani konat, zejo. Ja tenkrat take nemel zande doklady, to proste muj poradce nejak vykazal, mozna nejakymi obvyklymi cenami nebo pausalem a kazdopadne to proslo. To by ti mel byt schopen poradit tvuj danovy poradce, at uz Lohi, Hilo, nebo Heinz Müller.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
JaUjcik



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #10 : Únor 20, 2012, 01:01:20 pm »

Prosim ta kleena myslis ze to s Lohi pojde riesit vsetko aj online cestou, nakoko z Prahy sa mi do DE cestovat velmi neche.

Pomaly mam uz vsetky dokumenty este UradPrace v CR ako doklad o poberanej podpore a ma msnat vsetko.  Škleb

Kolko stoji tak sluzba danovych poradcov (Lohi a pod.)?  A co v pripade ak mi nic nevratia? Nakolko som si pocital cez dotax co je link vo wiky a tam mi vyslo ze mi nic nevratia. No mozno som to zle vyplnil. Tak nerad by som natom este prerobil.
« Poslední změna: Únor 20, 2012, 01:20:03 pm od JaUjcik » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München