Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: vrácení daní - potvrzení o studiu  (Přečteno 38630 krát)
Pavla Papírníková



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Srpen 07, 2007, 09:28:33 pm »

Ahoj...chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, co dělat v případě, že chci získat zpět daně za léto 2006, kdy jsem byla studentka ...teď, v létě 2007, když je nárokuju už totiž studentkou nejsem. Nemám tedy Immatrikulationbescheinigung, který se má poslat spolu s žídostí, protože ty, které mi tenkrát potvrdila univerzita jsem dala buď Servusu nebo zaměstnavateli. Poradí mi někdo? Jde to i bez Immatrikulationsbescheinigung, nebo se to musí nějak potvrzovat zpětně? Děkuju. Pavla
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #1 : Srpen 08, 2007, 09:15:51 am »

Ahoj Pavlo,
muzu se te zeptat, jake dane si platila?
Jinak si myslim ze to bez toho Immatrikulationsbescheinigung nema cenu ani zkouset (ale to jen muj nazor, mozna ze to tak neni)
Zaznamenáno
Pavla Papírníková



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Srpen 08, 2007, 02:06:56 pm »

Ahoj Tomáši,
děkuji za dopověď...moje výdělky byly zdaněny s tím, že je logicky možné je nárokovat zpět a to prý s odstupem až 5 let. Takže mi to není jasné, jak se to provádí, když jsem za rok 2006 (za který nárokuju daně zpět) neměla kromě příjmu z Německa žádný další příjem, protože jsem byla stále student...jen nevím, jak to mám teď provést :-) Díky
 
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Srpen 08, 2007, 02:13:12 pm »

Ahoj Pavlo,
aktuální immatr. ti nepomůže, potřebuješ přece immatr. z té doby kdy jsi v Německu pracovala. Uni ti dodatečně nevystaví nějaké immatr. z minulého roku? Ptala jsi se? Nepotřebuješ originální immatr., stačí vytisknout potvrzení o immatrikulaci (je ke stažení v návodu), vyplnit jméno, univerzitu, atd. a nechat orazítkovat a podepsat na bývalé univerzitě - ti určitě umí dohledat že jsi tam studovala.
Můžeš požádat o vrácení daní i 2 roky zpátky.
Hezký den,
David

Zaznamenáno
Pavla Papírníková



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Srpen 08, 2007, 03:12:42 pm »

Děkuji moc za odpověď, snad to pro mě studijní oddělení udělá :-)
Měj se krásně!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München