Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zena v domacnosti - prispevek na ni?  (Přečteno 32124 krát)
LucyLIu



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Březen 19, 2011, 12:55:54 pm »

Ahoj,
chtela jsem se zeptat, kdyz bych prisla o zamestnani a nez bych si nasla novou praci, zustala bych zenou v domacnosti, je moznost, ze by manzel na me pobiral nejaky prispevek??

Diky
Zaznamenáno
panames



Karma: 0
Příspěvků: 32


« Odpověď #1 : Březen 21, 2011, 09:58:14 am »

Ne, manzel nepobira nic za zenu, ktera nepracuje, proc taky?   Smích

Ty si muzes zazadat na pracaku o podporu v nezamestnanosti ( pokud jsi pred tim pracovala). A pokud jste pod minimem, co mate za  prijem, tak pak Hartz4 atd....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Březen 21, 2011, 10:25:15 am »

Ne, manzel nepobira nic za zenu, ktera nepracuje, proc taky?   Smích
Procby ne - nejruznejsich odecitatelnych polozek je spousta, napr. vyzivne by podle mne melo jit.
Kazdopadne minimalne ve spolecnem zdaneni vyhoda bude - zena, pokud nepracuje, vezme tridu V, manzel III.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
panames



Karma: 0
Příspěvků: 32


« Odpověď #3 : Březen 22, 2011, 11:58:59 am »

Vyzivne od statu? Tak to bych chtela videt.
Pokud ziji spolu a zena prestane pracovat, tak nedostane od statu nic. Pokud jsou rozvedeni, tak dostane od ex-manzela.
Jen jak jsem psala....na pracak a tam se dostane na par mesicu az 1 rok (podle toho jak dlouho pracovala a jaky ma vek), pote H4.
Ale ze by nekdo dostal v Nemecku vyzivne od statu jsem jeste nikdy neslysela.
Zaznamenáno
panames



Karma: 0
Příspěvků: 32


« Odpověď #4 : Březen 22, 2011, 12:00:29 pm »

Jak jsem to pochopila, chtela pani pomoc s extra davkami, pokud prestane pracovat.
S danovym priznanim je to stejne neco jineho....
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München