Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Socialni pojištění - selbstständig -v Německu  (Přečteno 30823 krát)
Vladka-Z



Karma: 1
Příspěvků: 102



WWW
« : Listopad 25, 2008, 10:02:47 pm »

Nevíte prosím někdo, kam si mám zajít, když jsem "selbstständig" v Mnichově a chtěla bych tu být plátcem sociálního - resp. důchodového pojištění?
U nás v ČR k tomu slouží SOCIÁLNÍ ÚŘAD, ale tady jsem naprosto v koncích. Nic takového tu neexistuje.Je možné, že tu nic takového není a "soukromník" si může tak akorát spořit v bance? (jak mi bylo řečeno na Kreisverwaltung?).
Máte někdo zkušenost? Díky!!!
« Poslední změna: Listopad 25, 2008, 10:29:51 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Listopad 26, 2008, 09:41:33 am »

Zkus svou zdravotni pojistovnu, v nejhorsim AOK. Zeptej se, minimalne by meli vedet, kam te poslat. Na 99% to jde.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rada



Karma: 1
Příspěvků: 21


« Odpověď #2 : Listopad 26, 2008, 12:19:09 pm »

Ahoj, pokud se dobre pamatuji tak jen pres zdravotni pojistovnu a jsi (freiwillig versichert) u Gesetzliche Krankenkasse A to i s se socialnim stoji min. 290€ nebo u privatni pojistovny a tam nemam poneti. Ale pokud neminis dlouho zustat tak se to mozna vyplati vice.A duchodove se u( Selbstständigeit) neplati vubec je to nejak ze zakona vytahnute, ze se musis zaopatrit sam. Radka
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München