Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pojištění - kde je nejlepsi se nechat pojistit?  (Přečteno 30820 krát)
sisinka



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Září 12, 2008, 09:08:40 pm »

Ahoj, asi pred 14 dni jsem tu skoncila oficialne jako au-pair, momentalne hledam praci, ale s au-pair mi skoncilo i pojisteni, muzete mi nekdo poradit, kde je nejlepsi se nechat pojistit? Tak na mesic na dva, nez sezenu praci? A kolik zhruba mesicni pojisteni stoji?
Mockrat dekuji

Silvie
« Poslední změna: Říjen 01, 2008, 11:46:18 am od David » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Září 13, 2008, 04:29:55 pm »

Nepíšeš, jestli už máš pracovní povolení, z tvých údajů plyne, že spíš ne. Jako turista můžeš pobývat v Německu čtvrt roku - na to ti stačí cestovní pojištění. Já jsem tady třeba studijně, jsem pojištěná v Česku, tady můžu jít k doktorovi v akutním případě. Jak kvůli studiu, tak kvůli práci mně to ale musela potvrdit místní pojištovna. Obávám se, že to ale v případě nestudentů funguje jinak. Jakmile se někde o práci budeš ucházet, budou chtít potvrzení o zdravotním pojištění! (nechceš-li si hledat něco načerno) Pokud si ještě vzpomínám, kdybych si to nevyřídila doma, bývala bych se mohla pojistit i Německu (vztahovalo by se to zase jenom na ty nutné případy), bylo to cca 50€ měsíčně. Nejlíp ti asi poradí nějaký sezonní pracovník:) . Osobně bych si zašla do nějaké pojišťovny, třeba bych se poptala u té, co tě u ní pojišťovala tvoje rodinka. Jestli s něma máš dobré vztahy, tak by ti s tím třeba mohli pomoct. Jinak třeba v Kaufmännische Krankenkasse Halle v Sonnestraße hned u Stachusu jsou docela ochotní, vysvětlí ti to, ani se tam moc dlouho nečeká.
Zaznamenáno
paldou
peter



Karma: 0
Příspěvků: 61


« Odpověď #2 : Září 13, 2008, 05:47:49 pm »

nejvic informaci ohledne pojisteni najdes v kazde pobocce AOK....
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München