Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Limit rocniho vydelku pro studenty???  (Přečteno 32564 krát)
svihak lazensky



Karma: 0
Příspěvků: 8


« : Srpen 16, 2008, 07:38:18 pm »

ahoj,
prosim, nevite nahodou nekdo jaka je vyse limitu rocniho prijmu pro studenty?myslim tu hranici,od ktere se pak palti dane.
ja sem nasel v ruznych odkazech 7660 nebo 10783 euro/rok a nevim,ktere z toho plati (kazdej mi rika jinou castku).
dival jsem se i tady v sekci finance,dane,... ale nejak to z toho nemuzu pochopit a jsou tam  informace z roku 2006.
ja sem ted v gleitzone - platim jen rv nejak 9,75%...tech 7660 do konce roku urco presahnu,tak mam obavy,abych pak neplatil moc na danich a ostatnim pojisteni.
diky moc za odpovedi

 
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Srpen 16, 2008, 10:22:23 pm »

Ahoj,
kolik budeš aktuálně platit daní si můžeš vypočítat na stránce min. financí: www.abgabenrechner.de/bl2008/
Dole si můžeš odečíst Werbungskosten (náklady na dopravu, studium,....)
nebo na www.lohn1.de i z brutta za celý rok
popř. se můžeš podívat do tabulky v příloze kde máš hned všechny daňové třídy najednou.

* Allgemeine-Monats-Lohnsteuertabelle-2008_8.pdf (1445.36 KB - staženo 621 krát.)
Zaznamenáno
Lucynda



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Srpen 22, 2008, 04:12:12 pm »

Ahoj, tak ja jsem z toho nejak jelen...Letos vydelavam vic nez loni a nevim, jak pak s Einkommensteuererklärung...Na jedne strane prej muze student vydelat kolik chce, jen nesmi pracovat vic nez 20h tydne behem semestru (kvuli pojisteni jako student). Na druhe strane je tu ta hranice 7660 Eur, kterou teda presahnu. Ale prej se daji odecist treba Studiengebühren a tak. Ja fakt nevim...Pocitaji se pak dane az od teto sumy a nebo se zpetne dani celorocni prijem? Fakt jsem uplne vedle...
A jeste dotaz - Mam Werkstudenten-Job a jeste i Gewerbeschein. Pocitaji se oba vydelky dohromady a nebo jde jen o ten Werkstudentenjob? Nevi to nahodou nekdo?Co??? Byla bych vam moc vdecna, kdyby jste mi poradili...

Diky a pekne prazdniny studujicim a zbytek leta pracujicim :-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München