Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Krankenvrsichrung und Arbeitsamt  (Přečteno 58988 krát)
pajovka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Prosinec 02, 2015, 08:40:46 pm »

Ahojte...chci se optat jak je to se zdravotním pojištěním když jsem hlášená na úřade práce bez nároku na podporu. Je to opravdu tak jak jsem se dočetla zde ve starších příspěvcích že pukud nemám nárok na podporu, tak stát za mne pojištění neplatí? Protože jsem já hloupá žila v domnění že je to stejné jako v Čechách. A paní na úřadě se o ničem takovém nezmínila...a dnes mi po 2 měsících ode dne výpovědi přišel domů papír že pojištění mi již bylo ukončeno 10-tý měsíc. tak jsem z toho trošku jalová...netušíte zda mi tímto roste nějaké penále?

a ještě jedna otázka...na úřad práce jsem byla donucena jít z nedostatku páce a přebytku lidí ve firmě, jelikož jsem neměla odpracováno 12 měsíců nemám nárok na podporu. jen na sociálku ale tu jsem odřekla z důvodu že jsem myslela že během měsíce něco najdu...ale bohužel a naspořené peníze pomalu mizí..dá s ještě zpětně žádat o sociálku či aspoň příspěvěk na bydlení?

předem děkuji za odpovědi  Úsměv
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Prosinec 02, 2015, 11:30:39 pm »

Přeji hodně štěstí holka. Pojištění u AOK stojí 721eur měsíčně. Nedávno mi přišlo vyúčtování za 6měsíců, protože mě pracák zapoměl nahlásit. Měla jsi se jít registrovat na jobcenter. To že jsi to odmítla je tvůj problém. A nečekej, že ti někdo bude na Arbeitsamtu radit, právě naopak..... A nic zpětně nedostaneš. Tady nejsi v česku.
« Poslední změna: Prosinec 02, 2015, 11:32:05 pm od honza3333 » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #2 : Prosinec 03, 2015, 01:02:52 am »

Bohužel je to tvrdé, ale v něčem má Honza3333 pravdu.


"Pojištění u AOK stojí 721eur měsíčně. Nedávno mi přišlo vyúčtování za 6měsíců, protože mě pracák zapoměl nahlásit."

Na to si dávej vždy pozor. Vždy se na bezplatném čísle 0800 4 5555 00 ( dohromady pro Arbeitsagentur a Jobcenter ) ptej, jestli je to na tvém účtu u nich zaneseno tak, jak si myslíš. Případně jim pošli e-mail a vyžaduj písemnou odpověď, abys měla jistotu, nebo to k něčemu potřebuješ.

Nějak se mi nechce věřit, že by to bylo 700 € / měs. ( 19 500 Kč ), protože to se mi zdá opravdu hodně. Této částce za půl roku bych věřil, ale ne za měsíc, když v ČR to stojí 13 300 Kč / rok, což je 1800 Kč / měs.
Viz zde: www.penize.cz/zdravotni-pojisteni


"Měla jsi se jít registrovat na jobcenter."

To vždy, a na všechno se jich ptát.


"To že jsi to odmítla je tvůj problém."

Já jsem to na začátku také dvakrát odmítl. :-) Než jsem se zorientoval ...


"A nečekej, že ti někdo bude na Arbeitsamtu radit, právě naopak..."

Ano, tady platí: ptát se, ptát se a ptát se. Pořád, na všechno, a znova. Však ono tam těch holek sedí hodně, aby sis musela připadat trapně, a navíc si procvičíš nemčinu.  :-)


"A nic zpětně nedostaneš."

Něco přece jenom jo. :-)
U některých žádostí se vyplácejí peníze zpětně, od prvního dne v tom měsíci.

Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Prosinec 03, 2015, 10:39:29 am »

hm 721 € je ozaj dost, som nevedel ze az tolko. kolega, ktory zaraba ako "Selbständiger" do "Mindesteinnahmegrenze" co je momentalne 2.126,25 euro mesacne je poisteny u "Techniker Krankenkasse" a plati ca. 365 € ... ja som tiez poisteny u TKK a aj pri vyrazne vyssom prijme nie je mesacne poistne 700 € ... divne ...
Zaznamenáno
pajovka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Prosinec 03, 2015, 02:19:35 pm »


No já se paní právě ptala zda se mám ještě někde hlásit, a ta mi odpověděla že už není třeba, tak právě z toho jsem překvapená co vše jsem měla ještě udělat. Ale co se dá dělat, Zítra to vše oběhám vyřídím a snad to vše vyřídím nějakým humáním způsobem Smích

Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #5 : Prosinec 03, 2015, 07:08:31 pm »

Honzo to je blbost tech 721,- €
Ja u AOK jako soukromnik zacinal na minimu a to bylo 2011 - 331 €.
V listopadu 2014 sem koncil a platil sem bezmala 400€.
Samoplatce BEZ PŘÍJMU to bude mit zcela určite (stejne jako v ČR) o chloupek levnejsi...
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Prosinec 03, 2015, 11:57:08 pm »

Kdo mi nevěří, tak ať pošle email a já ofotím a pošlu. Opravdu si nedělám prdel. Málem mi vypadly oči z důlku.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #7 : Prosinec 04, 2015, 08:34:52 pm »

Možná, že se jim v počítačích ve tvém případě stala chyba ( nebo jedeš zase nějaké svoje tajné byznysy ;-), tak to u nich prověř.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #8 : Prosinec 04, 2015, 08:59:53 pm »

To je ono  Mrknutí
To je cena extra pro Honzu, ze ,,znamosti"  Kroutím očima

Jen pro upresneni jsme obešli tech pojistoven na zacatku nekolik (myslim ze jich bylo 6) a ceny byli opravdu dost ruzne...
U AOK nase kolecko zacalo a nakonec jsme se tam i vratili.
Zacinalo to od 160,-€/měs.
Cele to trvalo 3mesice a pak sem hned zacvakal 3x331,-€
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #9 : Prosinec 04, 2015, 09:52:40 pm »

Teď mi není jasné, co trvalo tři měsíce, a proč jsi ( potom ? ) platil 331 € ?

Vysvětli srozumitelně.

Jinak mám teď ten Honzův výpis před sebou ( Knight Rider hadr ;-), a opravdu tam stojí 3x 722 € za tři měsíce. Ale to je nejspíše chyba počítače.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #10 : Prosinec 05, 2015, 12:01:07 am »

Tak vidíte, že nekecám.... Škleb
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #11 : Prosinec 05, 2015, 02:12:53 am »

Teď mi není jasné, co trvalo tři měsíce, a proč jsi ( potom ? ) platil 331 € ?

Vysvětli srozumitelně.

Ano vysvetlim.
Proc jsem si vybral dražší AOK ?
Protoze nam to pan doktor (pri vstupni prohlidce, pro jinou pojistovnu, vysvetlil...)
Že nekdy vice znamena méně a naopak...
Že u zdánlive levnější privatni pojistovny pak platis jeste xx za jedno dite, xx za druhe, kolik lidi doplaci a jak nadavaji (a nemuzou se uz ke statni pojišťovně vratit)
A protoze nam totez potvrdila i účetní,  volba padla na AOK.
Samozrejme že když Te nekdo přesvědčuje (prodava svuj produkt) nerekne jeho nevýhody. ..

Tri mesice celkem to trvalo proto, že jsem u toho chodil do prace, ne vzdy mel nekdo volny termin hned v pozdnich odpolednich hodinach ani ja nemel pokazde cas...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #12 : Prosinec 05, 2015, 07:55:34 am »

to maju potom asi nejaku specialnu tarifu pre tych co musia platit " zpětně" ... ked uz "samoplatcov" dokazu poistit ovela lacnejsie :_)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München