Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Dane - vite nekdo jak to udelat?  (Přečteno 69888 krát)
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« : Únor 06, 2008, 01:14:29 pm »

Ahoj, mam nasledujici problem: pracoval jsem tu na studentske povoleni - do zari minuleho roku. Posledni vyplatu jsem dostal vyplacenou za dva mesice - castka mela byt puvodne napriklad (nepisu skutecna cisla, ale takova aby se to hezky pocitalo) 1600 za dva mesice kde kazdy mel 800 EUR. Ale ja dostal jen 1000 EUR, protoze se prekrocila nejaka hranice a slo tim padem vice na dane.
Myslim tedy ze bych mel narok dostat ten preplatek zpet.
ALE: od listopadu tu pracuji na pracovni povoleni, a sice na plny uvazek, takze mam ted v tom trochu nejasno, jestli vubec neco dostanu, jsou tu ty ruzne stropy s tou volnou castkou etc.
Kdyz nekdo bude vedet, at se mi prosim ozve, diky.
Zaznamenáno
michal78



Karma: 0
Příspěvků: 34


« Odpověď #1 : Únor 07, 2008, 09:16:46 am »

dobre ranko !

no, nevim presne jak to mas, nebo jak to je u nekoho, kdo pracuje (jen) na pracovni povoleni, ale nemel by jsi tak i tak udelat danove priznani - Lohnsteuerjahresausgleich ? Ja toto treba nechavam delat u http://www.lohi.de/ - maji nekolik pobocek po Mnichove (a i v celem Nemecku), plati se dle vyse vydelku a to ne za ukony, nybrz za clenstvi, ktere te nasledne opravnuji k vyuzivani poradenstvi a to po cely rok (tedy ti i vypracuji rocni dan. priznani). Riziko zde je, ze se ti muze stat, ze musis dane doplacet.
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #2 : Únor 07, 2008, 05:18:58 pm »

Ahoj Michale, co znamena, ze se plati dle vyse vydelku? Je to nejak procentuelne vymyslene? Momentalne se totiz take chystam resit dane. Slysela jsem, ze u danoveho poradce platis za vypracovani dan. priznani castku 100,- EUR (ktera je dana dle zakona) a to je vsechno. Opravdu je mozne, ze se muze stat, ze musis dane doplacet? V CZ nic takoveho neni, pokud mas preplatek, tak ti ho vrati ale v opacnem pripade dane nedoplacis - tedy pokud jsi jen normalni zamestanec a nepodnikas.
Dekuji za info. Sarka
Zaznamenáno
michal78



Karma: 0
Příspěvků: 34


« Odpověď #3 : Únor 08, 2008, 10:12:49 am »

Ahoj Sarko.

o tom ze se plati standartne 100 € jsem nikdy neslysel. U http://www.lohi.de/ se, jak jsem psal, plati za clenstvi - dle vyse rocniho vydelku - a pak jiz zdarma vyuzivas poradenstvi a sluzeb. Clenstvi je na 1 rok ale automaticky se prodluzuje pokud jej nevypovis.
Zde je tabulka vyse clenskych poplatku (+ poprve se plati Aufnahmegebühr 15€)

Einnahmen*                 Jahres-Beitrag
bis    8.000,00 €             52,00 €
bis    16.000,00 €            63,00 €
bis    24.000,00 €           78,00 €
bis    32.000,00 €         95,00 €
bis    46.000,00 €         110,00 €
bis    53.000,00 €        131,00 €
bis    61.000,00 €         147,00 €
bis    76.000,00 €         173,00 €
bis    92.000,00 €        205,00 €
über    92.000,00 €           236,00 €
          
* - celkovy rocni prijem, pokud jsi vdana, tak i manzela, a staci jedno clenstvi na vypracovani dvou (resp. jednoho spolecneho, manzelskeho) dan. priznani.


Ano -opravdu se stava, ze je treba doplacet, byt jsi zamestnanec a ne podnikatel - ja to tak mam uz treti rok po sobe..... Smutek

Pekny vikend
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Únor 14, 2008, 03:06:33 pm »

Ano -opravdu se stava, ze je treba doplacet, byt jsi zamestnanec a ne podnikatel - ja to tak mam uz treti rok po sobe..... Smutek
To se mi osobne jeste nestalo naopak po celych 7 let, co tu pracuji, dostavam zpet prijemne preplatky.
Uprimne by mne zajimalo, jak jsi dosahl toho doplatku - pracujes nejak jnak nez v normalnim stalem prcovnim pomeru, meni se behem roku Tve danove zarazeni...nebo jak to? Ty dane jsou vetsinou kontruovany tak (i v CR), ze sve danove povinnosti dostojis uz behem roku. Maximalne vznikne preplatek - napr. kdyz nejaky mesic dostanes vyrazne vyssi plat, ktery pak padne do jine tridy. Ale ze bys behem roku odvedl mene, nez je Tva povinnost? Jak?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Únor 14, 2008, 03:09:31 pm »

Jinak, pokud nemas nejake extraburty, nejvyhodnejsi asi je si za cca. 40 EUR poridit nejaky software jako napr. Taxman (mimochodem pro nemeckeho distributora vyvijeny ve slunnem Chorvatsku :-) ), do ktereho natuukas sva data, on se zepta na pao doplnujicich otazek, navrhne dokonce par "optimalizaci" a nakonec sam cele priznani online prenese na Finanzamt, vcetne toho, ze vyplivne celkem presny odhad toho, co nakonec dostanes zpet.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
michal78



Karma: 0
Příspěvků: 34


« Odpověď #6 : Únor 14, 2008, 03:37:58 pm »

Ano -opravdu se stava, ze je treba doplacet, byt jsi zamestnanec a ne podnikatel - ja to tak mam uz treti rok po sobe..... Smutek
To se mi osobne jeste nestalo naopak po celych 7 let, co tu pracuji, dostavam zpet prijemne preplatky.
Uprimne by mne zajimalo, jak jsi dosahl toho doplatku - pracujes nejak jnak nez v normalnim stalem prcovnim pomeru, meni se behem roku Tve danove zarazeni...nebo jak to? Ty dane jsou vetsinou kontruovany tak (i v CR), ze sve danove povinnosti dostojis uz behem roku. Maximalne vznikne preplatek - napr. kdyz nejaky mesic dostanes vyrazne vyssi plat, ktery pak padne do jine tridy. Ale ze bys behem roku odvedl mene, nez je Tva povinnost? Jak?


1) je to pravdepodobne zapricineno vysi mych prijmu
2) zena pobirala Mutterschaftsgeld / Erziehungsgeld
3) nemam(e) zadne extra odpocitatelne polozky (kredity atd atd.)

a doplatek take nebyl v zavratne vysi - cca 300 euro, a drive jsem take dostaval preplatky...
« Poslední změna: Únor 14, 2008, 03:39:18 pm od michal78 » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Únor 21, 2008, 06:41:07 pm »

1) je to pravdepodobne zapricineno vysi mych prijmu
At jsou prijmy jakekoliv, je srazka kazdy mesic pocitana prave z nich a nedoplatek by tudiz vzniknout nemel. Je to nejake divne.

Spis jsou ruzne pausaly a jine zajimave naklady, kterymi lze danovy zaklad snizit.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #8 : Únor 29, 2008, 11:15:22 am »

Ahoj, diky za odpovedi. Me se proste jen jednalo o to ze jsem si asi vydelal vic nez 7664. Ale to bylo pak kvuli tem dvema mesicum kdy jsem mel to pracovni povoleni. Stale ale nevim jestli si mam dojit na urad, protoze jsem dve vyplaty dostal zaplaceny za jeden mesic a vyslo to tim padem pro me velmi nevyhodne. Protoze jsem byl tenkrat student tak bych mel mit teoreticky narok na to vyplaceni. Tak jsem to myslel, kdyz nekdo bude vedet, dejte vedet Úsměv Diky
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München