Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zalozenie bankovniho uctu  (Přečteno 53620 krát)
Marek1601



Karma: 0
Příspěvků: 16


« : Říjen 09, 2013, 07:05:05 pm »

Dobry den chcem sa informovat.Mam kontrakt a cestujem cez vikend do nemecka,Regensburg.
Chcel by som si otvorit ucet ale ucet na prijem kde mi bude chodit vyplata ale zaroven chcem aj ucet aby som mohol cast penazi posielat domov rodine(Zena,dcera) mam si otvorit 2 ucty?
Rozmyslal som nad Norisbank kde by mi chodila vyplata ale potrebujem aj ucet kde budem moct posielat cca 750-900 € na SR Co mi odpurucate?Prosim o radu.
V buducnosti chcem vybrat uver v banke a kupit si auto aj mozno byt ak sa podari,kvoly tomu chcem ucet na vyse aby ma schufa neskumala ze peniaze posielam na SK.
Za radu dakujem.
« Poslední změna: Říjen 09, 2013, 07:06:49 pm od David » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Říjen 09, 2013, 09:26:29 pm »

Na Slovensku prece mate Euro, takze bych hledala banku, ktera ma bezplatny prevod v eurech. Sama jsem u zde jiz nekolikrat propagovane Comdirect, kde to funguje, a myslim, ze to v dnesni dobe neni zadna vymozenost. Proc 2 ucty? Teda nejaky ucet musi mit tvoje rodina doma, ale nechapu, proc bys potreboval dva v Nemecku. Mozna nekdo bude argumentovat jinak, mne z tveho dotazu ale neni jasne, proc by to bylo lepsi/nutne...
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #2 : Říjen 09, 2013, 10:32:12 pm »

Jinak Schufa vidi vsude, jedno kolik nemeckych uctu mas ;-)
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #3 : Říjen 10, 2013, 12:24:22 am »

Navyse na zalozenie konta potrebujes Meldebestätigun, že bývaš v Nemecku, takže neviem, či sa ti to vôbec podarí.
Zaznamenáno
Marek1601



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #4 : Říjen 10, 2013, 12:24:22 pm »

Vybavim si Einwohnermeldeamt to je povolenie na byvanie ked sa nemylim.
V banke to pytaju.Na zaklade toho si viem zriadit ucet.Ucet rodina na SVK ma len mi ide o to ze ci je lepsie si zriadit 2 ucty alebo iba jeden.Na Jeden ucet budem dostavat prijem s prace platit najom atd a druhy chcem vyuzivat iba na posielanie penazi na SVK.Zato bola otazka ci mam si zalozit iba jeden a posielat aj na SVK cast penazi,kedze planujem dlhu dobu zit v DE tak by som chcel Vybrat uver v banke a kupit si auto aj Byt.Ide mi o to ze ak by som vyberal uver tak kazdy uver je schvaleny cez Schufa lenze ked budem mat cez ucet prevodne prikazi na SVK ci to schufe nebude podozrive ze som registrovany v DE a posielam peniaze na SK.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Říjen 11, 2013, 12:54:23 pm »

Na Einwohnermeldeamt  se přihlásíš k pobytu. To není žádné povolené, ale prosté přihlášení.
To některé banky požadují, jiné ale ne (jak tady už ostatně někteří líčili).

Jinak mi také nepřijde smysluplné mít dvě konta. Převody pomocí SEPA máš zdarma (za stejnou cenu jako místní převod) u všech bank. V tom se neliší.
A Schufa není nic do toho, kam jak často co posíláš - jich se týkají jen tvé nákupy na úvěr a podobné věci, včetně smluv s mobilními poskytovateli nebo například kolik máš a jakých kreditních karet. To vše jsou věci, které znamenají tvé závazky a potenciální dluhy.
Kam posíláš peníze tam vůbec nepatří. I kdyby, Schufa by to viděla, ať máš těch účtů kolik chceš, jak už říká Bjetka.

Pro případný budoucí úvěr a Schufa bude spíš zajímavé nemít moc kreditek s vysokými rámci, nezapomenout někde zaplatit spotřebitelský úvěr nebo za mobil. A samozřejmě mít pravidelné příjmy a pokud možno pracovní smlouvu na dobu neurčitou.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Marek1601



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #6 : Říjen 11, 2013, 01:22:09 pm »

Konecne normalny clovek ktory mi to cele objasnil dakujem za info zatial sa maj.Pekny den.
Zaznamenáno
Marek1601



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #7 : Říjen 11, 2013, 05:24:10 pm »

Este sa chcem opyat na Anmeldung der Wohnung vypisat : 1, Anmeldung der Wohnung (Umzug in Regensburg) alebo 2, Anmeldung der Wohnung (Zuzug nach Regensburg) za odpoved voprem dakujem.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Říjen 11, 2013, 07:37:45 pm »

Este sa chcem opyat na Anmeldung der Wohnung vypisat : 1, Anmeldung der Wohnung (Umzug in Regensburg) alebo 2, Anmeldung der Wohnung (Zuzug nach Regensburg) za odpoved voprem dakujem.
Podle toho, jestli ses do Regensburgu právě přistěhoval (2), nebo se přestěhoval v rámci Regensburgu (1).
Počítám, že ses právě přistěhoval di Německa a budeš tedy hlásit "Zuzug nach Rg"
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Diddi
Host
« Odpověď #9 : Říjen 11, 2013, 11:21:45 pm »

Navyse na zalozenie konta potrebujes Meldebestätigun, že bývaš v Nemecku, takže neviem, či sa ti to vôbec podarí.


Nic takoveho nepotrebuje.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Říjen 12, 2013, 08:50:32 am »

Navyse na zalozenie konta potrebujes Meldebestätigun, že bývaš v Nemecku, takže neviem, či sa ti to vôbec podarí.
Nic takoveho nepotrebuje.
To asi bude banka od banky...napr. DKB to ode mne kdysi chtěla...dokonce i Freizugigkeitsbescheinigung.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Diddi
Host
« Odpověď #11 : Říjen 12, 2013, 09:38:55 am »

Kleena: hm,tak asi jo.
 Napr. moji mame otevreli v Nemecku u Sparkasse konto a ani se nemusela obtezovat tam jit osobne.  Doklady taky videt nepotrebovali. Stacila kopie pres mail. Bydliste ma samozrejme v CR. Nas zamestnanec z CR to same, ten zde take neni hlaseny a konto ma.
Asi je neco jineho, kdyz nekdo chce treba kontokorent.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München