Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Smenarna (€ na koruny) - kde?  (Přečteno 100198 krát)
nevermind



Karma: 0
Příspěvků: 32



« : Listopad 21, 2007, 04:58:08 pm »

ahoj,

neporadite mi zda je vyhodnejsi vymenit Eura za KC tady (Mnichov) nebo v CR (Praha)  a kde? Kdysi jsem menil relativne vyhodne v jedne smenarne hned na Staromestskem Namesti (ale nemuzu se dohledat jejich webovych stranek)...

Diky

Daniel
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Listopad 22, 2007, 05:19:12 pm »

Z me zkusenosti nejlepe kartou z bankomatu v CR, brat vetsi castky, min. 100 EUR. Dostanes stredovy kurz a ten poplatek se rozpusti. Jinak v Brnew jsou celkem vyhodne arabske smenarny. Neuskodi, kdyz jejich kurz jednoduse porovnas se stredem, ktery najdes na strankach CNB.
Posledni dobou jsem ale velmi spokojen s kreditni kartou od DKB: Konto zdarma, VISA zdarma, na kladny zustatek na kreditce momentalne 3,8% urok a vybery kreditkou po celem svete zdarma.
To sice cloveku, vychovanemu ceskymi bankami musi prijit jako podvod, lec pro mne a kolegy v praci to uz pres rok funguje.
Jediny maly zadrhel u teto banky je, ze nema pobocky a je tedy problematicke hotovostni vkladani (vyber z jakehokoliv bankomatu), vyzaduji bydliste v D a ten ucet daji jen lidem zamestnanym, z podnikatelu pouze doktorum a pravnikum.

Kdo by chtel vice info, ozvete se, rad vas take doporucim, za coz dostanu 1500 bodu a za ne pak hrnicek na kafe nebo neco podobne hodnotneho :-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Listopad 23, 2007, 12:21:40 pm »

http://www.mesec.cz/kurzy/
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #3 : Listopad 23, 2007, 02:58:40 pm »

Taky pouzivam k prevodu Euro na KC kreditku od DKB. Ta DKB kreditka je vubec uzasna vec - vsude na svete, kde jsem z ni vybiral jsem mel paradni kurz a bez jedineho poplatku a celkove ucet u dkb mi v porovnani s nabidkou ceskych bank pripada jak ze sna.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Listopad 23, 2007, 03:44:58 pm »

Taky pouzivam k prevodu Euro na KC kreditku od DKB. Ta DKB kreditka je vubec uzasna vec - vsude na svete, kde jsem z ni vybiral jsem mel paradni kurz a bez jedineho poplatku a celkove ucet u dkb mi v porovnani s nabidkou ceskych bank pripada jak ze sna.
Sakrys, koukam, ze mi tady roste konkurent v soutezi o doporucene dusicky :-)

Ne, ale vazne, s temi vybery zdarma je DKB (Deutsche Kreditbank) bezkonkurencni. Dalsi prijemna vec - videl jsem kreditky s podobnou nabidkou, ale vybery z bankomatu pak chteli okamzite strhavat z referencniho konta. Tady, u DKB, se tyto vybery normalne pricitaji na saldo kreditni karty, ktere je splatne vzdycky ke konci mesice. Takze i vybery z bankomatu lze mesic dluzit.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
ddave7



Karma: 1
Příspěvků: 86


ddave7


« Odpověď #5 : Listopad 27, 2007, 01:22:29 pm »

neporadite mi zda je vyhodnejsi vymenit Eura za KC tady (Mnichov) nebo v CR (Praha)  a kde? Kdysi jsem menil relativne vyhodne v jedne smenarne hned na Staromestskem Namesti (ale nemuzu se dohledat jejich webovych stranek)...

Ahoj Dane,
pokud se jedna o vymenu EUR hotove v Praze, tak ja jsem vymenoval vetsinou u techto dvou spolecnosti:

1. Exchange - www.exchange.cz - pokud mas VIP kartu, tak mas lepsi kurzy (ja porovnaval vzdy jen ten VIP kurz) - karticku dostanes pri smene vic jak 100tis. CZK (pripadne mohu s VIP kartou pomoci/pujcit).
Najdes to v Kaprove ulici - smerezm ze Staromaku (namesti) na Staromestskou (metro).

2. Aktivchange - tam je to nekdy o par haleru vic, ale zase ne tak znatelne. Je to na Narodni hned na rohu proti Tesco a KFC.

Preferoval jsem radsi Exchange protoze tam to vypada seriozneji a stabilneji - funguji uz hodne dlouho. A hlavne take protoze tam mam i devizovou smlouvu = to pak muzes zdarma poslat EURa tam a oni ti je poslou zdarma na Ceskej ucet, takze ani pri prevodu z Nemecke banky do Ceske banky nic nezaplatis a mas ten jejich VIP kurz.

Dave
« Poslední změna: Červenec 21, 2012, 11:48:15 am od David » Zaznamenáno

ddave7, Dave, David
Muenchen, (t.c. kocovnik)
ddave7 (at) gmail (dot) com
+420 603 462 811 (CR - kdykoliv)
+49 176 964 34 472 (DE - skoro kdykoliv)
ddave7



Karma: 1
Příspěvků: 86


ddave7


« Odpověď #6 : Listopad 27, 2007, 01:24:36 pm »

Jediny maly zadrhel u teto banky je, ze nema pobocky a je tedy problematicke hotovostni vkladani (vyber z jakehokoliv bankomatu), vyzaduji bydliste v D a ten ucet daji jen lidem zamestnanym, z podnikatelu pouze doktorum a pravnikum.

Proc jsou podnikatele takhle znevyhodneni?? Na Nemecko bych to neocekaval... :-)
Vite o nejake "dobre" kreditce kterou bych si tady v Nemecku mohl zaridit (bydliste v Nemecku mam, ale nejsem zamestnanej, ale na zivnostak ... :-(
Diky za radu.

Dave
Zaznamenáno

ddave7, Dave, David
Muenchen, (t.c. kocovnik)
ddave7 (at) gmail (dot) com
+420 603 462 811 (CR - kdykoliv)
+49 176 964 34 472 (DE - skoro kdykoliv)
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Listopad 27, 2007, 02:26:00 pm »

Proc jsou podnikatele takhle znevyhodneni?? Na Nemecko bych to neocekaval... :-)
Vite o nejake "dobre" kreditce kterou bych si tady v Nemecku mohl zaridit (bydliste v Nemecku mam, ale nejsem zamestnanej, ale na zivnostak ... :-(
Nejde o Nemecko, ale o tu firmu. Zamestnanci proste plati za jistotu a v pripade "nepravidelnosti", jak se tomu eufemisticky rika, je kam si na ne doslapnout. Kdezto Gewerbeschein muze vlastnit kazdy a nejake ruceni je zalezitosti dost eterickeho charakteru. Doktori a pravnici - zase, ti plati za jistotu. Proc ale takova segregace u produktu, kde Ti muzou jednoduse snizit kreditni ramec a skody tak efektivne minimalizovat, to nevim, na to bys e clovek musel zeptat primo u nich. Sam bych byl docela zvedavy. Mozna tam jednou zavolam.

Pokud Ti jde o kreditku se slusnymi podminkami zdarma, ovsem bez toho bezplatneho celosvetoveho hotovostniho vyberu, nemuzu si stezovat na kreditku Karstadt. Pri placeni mimo eurozonu je poplatek jen 1% (jinde min. 1,5%), muzes mesic a pul dluzit bez uroku...
Myslis-li konto zdarma, pak zkus Google "Girokonto kostenlos" nebo "Girokonto Vergleich" - oboji zadavej bez tech uvozovek. Kont zdarma jsou tuny, podminky se ale lisi (zpravidla maji nejaky min. zustatek nebo mesicni kladny obrat).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #8 : Listopad 27, 2007, 05:24:37 pm »

Comdirect má od 23.11. s jejich Visa kartou taky výběry v zahraničí zadara
Zaznamenáno
Teplice



Karma: -1
Příspěvků: 13



« Odpověď #9 : Prosinec 05, 2007, 12:22:25 pm »

nazdar dave to vis ze si tady mutes zalozit ucet u banky. Muj bracha tady taky je na zivnostak a ma normalne konto u dresden bank nebo deutsche bank ted nevim ale jde to na 100%. kdyztak se mi nejak ozvi jsem tady uz 17 let takze bych ti mohl urcite nejak pomoct. Zavolej kdyztak na 01636020232 ale pristi tyden budu tak v dosahu na tomhle cisle. cau
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Prosinec 10, 2007, 06:45:55 pm »

nazdar dave to vis ze si tady mutes zalozit ucet u banky. Muj bracha tady taky je na zivnostak a ma normalne konto u dresden bank nebo deutsche bank ted nevim ale jde to na 100%.
Nikdo taky nezpochybnuje, ze se v D da zalozit konto. Nejake ma 99% z nas :-)
Tahle diskuse vznikla okolo kont s vyhodnym vyberem v zahranici, coz jsou v teto chvili podle mne jen ta dve - DKB a Comdirect. A DKB ma prave ty restriktivni podminky pro zalozeni konta.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Bungee



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #11 : Prosinec 19, 2007, 02:46:56 pm »

co si myslite o www.camfexgroup.com     mala smenarna v Praze nedaleko METRA Narodni trida. Co by jste ale doporucili pri zmene vice, nez 6000 EUR. Thanks
Zaznamenáno
andy



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #12 : Prosinec 20, 2007, 09:17:12 am »

v praze v ulici polityckych veznu jsou dve nebo tri smenarny ktere maji podle mych zkusenosti nejlepsi kurs ato bez poplatku.
Andy
Zaznamenáno
pajaital



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #13 : Prosinec 31, 2007, 06:07:29 pm »

Na trase Pardubice-Hradec Kralove-Praha-Plzen, kterou jezdim Vam vymenim z € na koruny deset haleru pod stredem.
Staci zamajlovat a uz se domluvime.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #14 : Leden 10, 2008, 02:24:52 pm »

Na trase Pardubice-Hradec Kralove-Praha-Plzen, kterou jezdim Vam vymenim z € na koruny deset haleru pod stredem.
Staci zamajlovat a uz se domluvime.
sss, potrebujes bony? Marky, dolary...
Jaksi to zavani starymi casy. Pokud menis soukrome, asi by bylo dobre gesto jit na stred, vyplati se to obema stranam.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München