Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 31   Dolů
 
Autor Téma: pravda ohledně kovidu ( corona virus disease 2019 )  (Přečteno 1303580 krát)
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #165 : Březen 24, 2021, 08:19:05 pm »

 

Nicméně je to jen nepodložená moje osobní domněnka.
A ta byla taková, že se před Vánoci vrátili do Česka, na Slovensko, Maďarsko. Rumunsko... desetitisíce lidí nejen z Británie, kde už řádila ona mutace.
A většina těchto lidí se vrátila ke svým rodinám, ne do prázdného bytu.



ok ja som myslel ze ti ludia MUSELI mat negativny test na vstup na dane uzemie PLUS ze museli ist do karanteny (preto som nesiel na Vianoce za mamou na SK)

aha takze to nedodrziavali ... tiez mentalita ;-)
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #166 : Březen 24, 2021, 09:43:40 pm »

Na počet provedených testů jsem koukal, nic zásadního mě to ale nepřineslo.

Pokud nebudu brát v potaz opakované PCR testy, protože někteří lidé se testovali vícekrát, tak testováno bylo v Česku cca 60% obyvatel, v Německu úplně stejně cca 60% v přepočtu na počet obyvatel.

Nechápu to, neumím si to vysvětlit.

Tady u nás v Německu je 35.9 nakažených na 1 zemřelého.
V Česku 59,2 nakažených na 1 zemřelého.
Francie cca 45
Itálie cca 30.

Jak to že tam jsou takové rozdíly ? Nevím co si myslet/Nerozhodný


Já byl pro material v rámci výjimek v Česku za hranicí několikrát. Negativní testy nebyli nikdy potřeba.
S negativním testem do Česka to bylo někdy na jaře minulého roku, ale nevím o tom že by to ještě v průběhu roku někdy bylo, stejně jako v Německu.
To vše bylo až po Novém roce, pokud vím.
V prosinci byl v Česku velký pokles nakažených a další nesmyslné rozvolnění......
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #167 : Březen 25, 2021, 07:21:12 am »

moze to byt aj tak

ale pre mna su ovela dolezitejsie tie rozdiely v mentalite a zvykoch. moj nazor.

to tvrdim aj podla informacii od znamych z SK. ludia sa tam vela navstevuju, mnhi UZ nenosia ruska atd.

priklad sef vo firme kde pracuje moc brat - ten ma TEORIU ze na nakazenie byy sa dvaja ludia museli rozpravat minimalne 20-25 minut bez "rousky" ... no a tak skoncil v nemocnici aj s manzelkou, usiel hrobarovi s lopaty (maju ca. 66-65 r.)

teraz je nakazena polka  firmy ... brat to uz ma za sebou takze moze pracovat a musi makat za troch ;-)

sef teraz PRIKAZAL nosenie FFP2-masiek ;-)

Ano, jistě,  popis některých situací znám i z ČR, prostě to tak je, ale úplně totéž znám i tady z Německa.
A něco z toho jsem tady už i popsal.

Zákazník u kterého jsem dělal má velice specifickou firmu, na speciální okna, většinou s centrálním otevíráním, která musí procházet co rok revizí, kvůli požární ochraně. Se zaměstnanci bez roušek úplně, ani jednou jsem nikoho neviděl s respiratorem.
V rámci montáží a revizi odjíždějí všichni  denně X zákazníků, v okruhu cca 500km...
A jak mě přivítal jsem už popisoval.
Po ruce mě skočil, prostě si tu mou vzal, i když jsem couvli a... ,,Ale prosím tě, jaká corona"
A také mají věk okolo 60.

A vidím to každý den, prakticky všude. Jsem od té doby, od toho konkrétního místa na třetí zakázce, všude se odehrává totéž.
Rodiče pokročilejší věk, prostě je to událost, nová koupelna a denně chodí okukovat, klabosit ve dveřích, koukat mě pod ruce, vše bez jakékoli ochrany.

Zaprášená lahvička dezinfekce leží za dveřmi, nikdo na ni nesáhl několik týdnů minimálně....

Kolik soukromých návštěv v podvečer proběhlo během pouhého týdne jsem taky popsal.
Vše rázem zůstalo, když jsem se ozval.

Dodržuje a nedodržuje se všude stejně...
A je jedno jestli to je Česko, Německo, nebo jak popisuješ ty, Slovensko.
Všude je nějaké procento.
Někteří doposud ani nevěří že nějaký virus je a zpochybňují úplně všechno....

Nevěřím že v tomhle konkrétně hraje roli ta která mentalita
« Poslední změna: Březen 25, 2021, 07:30:41 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #168 : Březen 25, 2021, 08:37:45 am »

Ok tak potom sú na vine mutácie ... potom vidíš, že problém nie sú nemci, ktorí išli do Čiech na kebap ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #169 : Březen 25, 2021, 10:02:28 am »

Ok tak potom sú na vine mutácie ... potom vidíš, že problém nie sú nemci, ktorí išli do Čiech na kebap ...

To já ale ani nikdy netvrdil Mrknutí
Jen že to byla jedna z cest, jak se dostala mutace velmi rychle i do Německa. Cesty pro cigarety a benzín, převážně, Kebab a ,,jídlo" cesty dělá méně Němců.
Benzinových je jistě víc.
Až tam jednou pojedeš, dej si tam pauzu na benzince a uvidíš sám  Kroutím očima

Že kritika německých starostů z více postižených regionů, na 2x v tydnu testovane Pendlery, je neoprávněná, že si to tam dotáhli sami.
Stejně jako Češi a Slováci převážně z Británie...
Stejně jako ,,africkou" mutaci ,,turisté" z Brna, co si prostě dovolenou v Africe nedokáží odepřít v této době.
Ale i takový lidi jsou všude. I v Německu. I v Česku.
Nebo ? Mrknutí

Další a další zbytečné ohnisko, další a další zbytečný zemřelý, kvůli pár lidem.
Jak už jsem říkal, dal bych to těm dotyčným (co se vratili pozitivni z Afriky) celé uhradit Co???

Příčina je ale jinde, je to vláda a odborníci - teď myslím Česko.
Děti nemůžou do školy, nemůže se cestovat mezi okresy ale na dovolenou do Afriky se může...
Kocourkov Co???
« Poslední změna: Březen 25, 2021, 10:12:32 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #170 : Březen 25, 2021, 11:12:02 am »

ja som za, aby zakazali cestovanie do zahranicia na dovolenky ...

ja nikam necestujem, mne je to jedno.
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #171 : Březen 25, 2021, 12:23:57 pm »

Ale uz je liek, funguje vraj aj na mutacie ... tak uz bude fajn ...

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nova-protilatka-mutace-koronaviru-akademie-ved-cr.A210325_111958_domaci_misl
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #172 : Březen 25, 2021, 12:48:54 pm »


To je super, ale...
K jeho výrobě a aplikaci je stejně daleko, jako k proočkovaní potřebných procent populace.
Mezi tím budou mutace jiné, jak jsi psal, možná neškodné, možná agresivnější, odolné k novým lékům..
A takhle pořád dokola.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/indii-zneklidnuje-nova-dvojita-mutace-koronaviru-40355082
« Poslední změna: Březen 25, 2021, 01:02:42 pm od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #173 : Březen 25, 2021, 02:17:02 pm »

No mne to je jasne ... a bolo to jasne uz minuly rok, ked si mnohi ludia mysleli ze budu nejake JEDNODUCHE riesenia ...

Nebudu a moc ludi umrie ... v Nemecku umiera vyse 900.000 rocne ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #174 : Březen 30, 2021, 12:19:05 pm »

Ale co naděláme ?  Nevím co si myslet/Nerozhodný

Už i němečtí lékaři bijí na poplach, ale politické body u voličů  jsou přednější, jako jsme viděli nedávno v Česku...

7 denní incident celeho Německa za pár týdnů na 2 násobku, náš Kraj a několik dalších už jsou rudé tak, že je nelze rozeznat od černé, oazy žluté a zelené jsou z Bavorska zcela pryč...

Křivka stoupá vzhůru a jako všude bude mít ještě 2-4 týdenní ,,doběh", zatím co ta česká klesá rovnoměrně dolů.

Téměř trapný souhlas se samotesty ve škole, do které se děti vrátí až bude 7 denní incident pod 100, plné vyučování pod 50. (teď máme 320, kam vystoupal za 4 týdny ze 100)

Velkohube proslovy o nestabilním Česku a protažená uzávěrka hranic až do 14.dubna...

A pak ať někdo píše o úplně jiné mentalitě.

Tak já si teď dovolím tipnout to, že pár dní po té, co Německo otevře hranice, je opět uzavřou Češi a bude se psát o tom, kam až to Němci nechali zajít....

Náš život (cizinců) v DE Úsměv
Byli jsme za exoty, když jsme nosili roušky a ostatní ne....
Pak jsme byli za exoty, když jsme upozorňovali na mezery u pokladny v samošce.
Pak jsme byli za exoty ve smyslu ,,co to tam ty Vaši" dělají...
Teď jsme za exoty zas, když se nechceme navštěvovat a držíme se v ústraní a dal dodržujeme opatření a s obavou sledujeme čísla...

No nic, jedeme na zmrzlinu, ať lépe zapadneme...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #175 : Březen 30, 2021, 01:13:37 pm »

"Tak já si teď dovolím tipnout to, že pár dní po té, co Německo otevře hranice, je opět uzavřou Češi a bude se psát o tom, kam až to Němci nechali zajít...."

jo uvidime

ja budem hodnotit az potom ked napisu ;_)

AKTUALNE cisla su take - vcera Cesko +6.865 ---- na pocet obyvatelov v Nemecku = 54.920
https://www.idnes.cz/koronavirus

realne v Nemecku = +10.297



celkovy pocet mrtvych v Cechach ca. 26.000 --- na pocet obyvatelov v Nemecku = 208.000
realne v Nemecku: 76.139, takze vyrazne menej ako polovica ... to je teda pre mna ZAVAZNY rozdiel



mne je uplne jedno kde budem za exota, kde to je takove nebo makove, je mi aj jedno ci je to mentalitou (to bol muoj tip ;-), vladou alebo niecim inym

ale RADSEJ budem v krajine kde je menej nakazenych, menej mrtvych atd.  Úsměv
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #176 : Březen 30, 2021, 03:43:09 pm »

To nepochybně.
To by byl radši každý, se zdravým rozumem.
Však se taky nikam nechystám  Mrknutí Rudo.

A když jsme tedy u toho, tak přesně tohle i platilo od 3/2010 do 10/2010 a přesto jsi to hodnotil úplně jinak... Mrknutí Rudo. Ale to nic...
Teď to však samozřejmě není. Známe čísla i z Česka i odjinud.

Je čím dál více jasnější, že je to převážně politikaření a kšefty, než rady a doporučení odborníků.
A je jedno v jaké zemi.

No ale pro nás co žijeme tady...

A páč umíme velmi dobře počítat, známe i následující setrvačnost a známe i následky z okolních zemí, víme že je velmi daleko proočkovaní...

A stále se nic neděje...

Je jasné proč němečtí lékaři vyzvali všechny zúčastněné k okamžitému brzdění a omezením...  Nevím co si myslet/Nerozhodný

PS: zmrzlina výborná, italská, FAKT dobrá, bez ironie Úsměv
,,Ital" (tipuju ze Srbska) vše bez rukavic.
Lidí cca 35-40, roušky jen z povinnosti jen k okénku.
Prodírání davem těch, kteří nemohou odejít se zmrzlinou opodál, to vše bez roušky...
Dokonalý, za pár dní zas poskočíme nahoru s čísly.
Ale poprvé jsme se letos společensky zapojili.
 Škleb Smích
Ale mnozí toto už zahájili návštěvou samoobsluhy, ze které se stávají místa, kde se lidé potkávají a povídají...

To že už se dají spočítat kraje v Bavorsku, kde by mohli chodit ještě děti do školy na prstech... To asi nevadí...  Nevím co si myslet/Nerozhodný

Ale Jirko, zase jsi zapoměl... V Česku nechodí ještě dýl, takže vlastně taky dobrý... i v Bavorsku


* Screenshot_20210330-170842_Samsung Internet.jpg (368.43 KB, 1080x1920 - prohlédnuto 145 krát.)
« Poslední změna: Březen 30, 2021, 04:10:44 pm od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #177 : Březen 31, 2021, 08:54:59 am »

A když jsme tedy u toho, tak přesně tohle i platilo od 3/2010 do 10/2010 a přesto jsi to hodnotil úplně jinak... Mrknutí Rudo. Ale to nic...


aha myslis 3/2020 do 10/2020

jo cisla boli inak ale ja som PREDPOKLADAL ze v Cechach aj na Slovensku sa to zmeni ... pretoze podla mna hra dolezitu ulohu ta mentalita ... moc kecu ale skutek utek, navonok "hra na zodpovednych" ale vsade kde sa da obchadzat predpisy, hygienu atd.


ja chapem ze nachadzas priklady v Nemecku kde sa na to kasle, kde su "Corona-Leugner" atd.

toto cele nie je o tych "absolutnych pravdach" ze v Nemecku je to tak a v Cechach uplne inak ... je to o POMERE ludi ktori nariadenia, hygienu atd. dodrziavaju a ktori nedodrziavaju ...

ja som len proste minuly rok na jar odhadol ze Cesi/Slovaci pojdu Z EXTREMU do EXTREMU - z extremnych kecov aki su zodpovedni do exremnej nezodpovednosti ...

samozrejme NIE VSETCI ... ale ten podiel je v Cechach/na SK iny ako v Nemecku ...
no a vo tom to je , ako hovori Pytkin ...

moj nazor, samozrejme ze je mozne ze sa mylim ...


« Poslední změna: Březen 31, 2021, 09:12:33 am od Rudo1 » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #178 : Březen 31, 2021, 10:34:53 am »

problem bol aj ze MNOHO (nie vsetci) ludi si myslelo, ze to potrva "nejaky mesic"

napr. pani Boja sebaisto vysvetlovala inym ako to treba chapat (podobne ako tu odbornik Lenke):

https://s20.directupload.net/images/210226/yp49vmts.jpg

proste ten "mesic" to vydrzime a je to ... ;-)

no a myslim ze tych ludi bolo proste ovela viac v Cechach a na Slovensku, ktori to brali takto "extremne nerealne" ...
a teraz idu do ineho extremu - kaslat na coronu ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #179 : Březen 31, 2021, 11:32:18 am »

Ale já se nechci vracet, do kolotoče toho, co je, nebo bylo v Česku nebo na Slovensku  Mrknutí

To ty k tomu stále tíhneš.

Já žiju tady, tady nechodí děti do školy a sleduju neustále se zhoršující situaci tady, nehledám žádné extrémy, jen popisuju co vidím a zažívám každý den.

Ano o německých lékařích a jejich výzvě jsem četl, to ostatní je moje každodenní zkušenost
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 31   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München