Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 31   Dolů
 
Autor Téma: pravda ohledně kovidu ( corona virus disease 2019 )  (Přečteno 1303703 krát)
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #135 : Březen 17, 2021, 02:53:43 pm »

A jak se dalo předpokládat, z chování těch zodpovědných tady, za tou uzavřenou hranici, tak náš kraj tady (tady v DE) ztmavl na téměř černou...
 Pláč


ano ale musis sa zamysliet PRI AKYCH cislach to zatvaraju v D, pri akych v Cechach

je tam VELKY rozdiel ...



Ale já žádný rozdíl nehledal a nic jsem neporovnával...
O Česku jsem nic nepsal Smích nebo ?
Jsem a budu dál v Německu.

Jen říkám 3 týdny od rozvolnění - co denně vidím - a že se to téměř denně projevuje na počtech.
Ačkoli to dohodnuté (asi v Berlíně) bylo, jak se zvedne, zase se zpřísní, nic se nespřísnilo.
Na 2x v týdnu testované Pendlery se vymlouvat nelze, hranice je zavřená.
A jako v Česku, dělají to jen a jen lidi a falešný pocit zlepšení vytvořený někým zhora.

Včera bylo myslím 220 / 7denni průměr /  a jede to už od 90 před 3 týdny pořád nahoru
Přidal se i kraj Cham, který byl vždy na tom o 40-50 lépe...  Pláč

Ano, vím a chápu to očkování.
Lidi jsou ovce, nezajímá je kolik milionů bylo na očkováni bez problémů, ale vyprávějí si o ,,kolegyni" které bylo špatně a jedné slovenské učitelce a to jim stačí k negativnímu přístupu.
K tomu pár zpráv na FB a jiných srač...ch a nejdou na očkování...
Bojí se, ale nic dalšího (věrohodné info) už
 nehledaji.
Vtípky tohoto druhu, mě chodí na mobil denně  Kroutím očima



* IMG-20210316-WA0005.jpg (53.5 KB, 693x540 - prohlédnuto 164 krát.)
« Poslední změna: Březen 17, 2021, 02:54:53 pm od JirikE » Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #136 : Březen 17, 2021, 03:19:48 pm »

Máš nějaké vysvětlení i k rozdílům mezi nakaženými a zemřelými?
Ptal jsem se už někde v květnu/červnu ale zaniklo to v něčem ,,důležitějším"

Že někde je například 1 zemřely na 30 nakažených.
Jinde je 1 zemřely na 45 nakažených.
A ještě jinde 1 na 60 nakažených.
Že v tom je až dvojnásobný rozdíl.

A ten rozdíl netvoří mutace, je stále stejný, už od počátku.
Péče v zemích EU taky asi plus minus podobná.
Léky taky stejné.

Čím to je, (může být) ?
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #137 : Březen 17, 2021, 03:39:10 pm »

Ale já žádný rozdíl nehledal a nic jsem neporovnával...
O Česku jsem nic nepsal Smích nebo ?
Jsem a budu dál v Německu.


jo ale JA to rad porovnavam ...

pretoze ludia v Cesku a na Slovensku si myslia, ze ked v Nemecku robia opatrenia, tak ze je to presna ta ista situacia ako v Cechach a na Slovensku ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #138 : Březen 17, 2021, 03:41:15 pm »

Že někde je například 1 zemřely na 30 nakažených.
Jinde je 1 zemřely na 45 nakažených.
A ještě jinde 1 na 60 nakažených.
Že v tom je až dvojnásobný rozdíl.

Čím to je, (může být) ?

tak to by sme museli pozriet KONKRETNE cisla, krajiny atd.

prva podmienka by musela byt - rovnaka "hustota" testovania ... to teraz z hlavy neviem ci sa v D testuje rovnako ako v Cechach

ved napis ktore KONKRETNE cisla chces porovnat ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #139 : Březen 17, 2021, 03:44:52 pm »

Este k ockovaniu - Izrael doteraz dokazal zaockovat ca. 47% obyvatelstva (dve davky). Momentalne uz zaujem o ockovanie masivne klesa ...

Aj tak je to obrovsky uspech, pochybujem ze to bude aj v D ale rad sa necham prekvapit ...

v D je zaockovanych momentalne ca. 3 miliony osob (dve davky) co je MENEJ ako 5% obyvatelstva ...
« Poslední změna: Březen 17, 2021, 03:46:08 pm od Rudo1 » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #140 : Březen 17, 2021, 04:58:03 pm »

kedže tu na klinike mám dosť času tak čitam občas aj polské média
teda v podstate len onet.pl

Dnes zajímavá redakčná úvaha - presne to, čo som mal na mysli že príde po tej prvotnej fáze strachu, chaosu, šírenia paniky atď.

citát: Wiosną 2021 r. czegokolwiek rząd nie ogłosi, ludzie będą kierować się już tylko własną racjonalnością. Nawet fala zgonów nas nie ruszy. Możemy mieć pełny lockdown, możemy mieć zaostrzenie obostrzeń w regionach, możemy też nie wprowadzić żadnych zmian. To już bez znaczenia

zdroj: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-klub-jagiellonski-polakow-nie-ruszy-juz-nawet-fala-zgonow/8zchgyg,79cfc278


preklad do slovenčiny v rýchlosti:

Na jar roku 2021 čokolvek vláda ohlási, ľudia sa už budú riadiť len vlastným rozumom. Ani vlna úmrtí už nami nepohne. Môžeme mať úplny lockdown, možeme mať zostrenie opatrení v regiónoch, môžeme aj nerobiť žiadne zmeny. To už nemá žiadny význam.


------------- takze takato je PRAVDA po roku kovidu ( corona virus disease 2019 )
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #141 : Březen 17, 2021, 08:14:24 pm »

Úvaha zajímavá.

Ale proč to tak je. To je na úvahu.
Proč jsou i po roce lidi (a ne málo), kteří nevěří že vůbec nějaký virus je.
Proč jsou i po roce lidi, kteří se domnívají, že ty uzávěry a všechna opatření okolo mají úplně jiné důvody. Naprosto šílené konspirační teorie, že by to dalo do kupy několik scifi filmů.
Slyšel jsem některé z nich na vlastní uši a nechápal, že tohle může vypustit v dnešní době normální a zdravý (s hlavou) člověk.
Stále jsou lidi, kteří zpochybňují stavy pacientů v nemocnicích.

Od jednoho odborníka jsem slyšel 15%, druhý říkal 20%, no to je jedno, že tolik procent ,,nevěřících" stačí na to, aby opatření neměla téměř smysl a virus se v klidu šířil dál a čísla stoupala.

Pak jsou tady ta rozvolnění, vyvolávající pocit bezpečí a že už je to pryč, které přiživují i politici.
První začali v Česku, ale už i v Německu padají slova, jako blížící se volby a vliv na rozhodování.

Pak jsou další lidi, co už efekt nevidí a naopak vidí politika na jinak zakázaném fotbale atd...
Frontu u kadeřnictví, nebo zmrzliny.

Ke kolika % lidi bychom se asi dostali, kteří tedy dodržují u sámošky, nebo benzinky, jinak ale na to naprosto dlabou, scházejí se dál, nedodržuje se, jak jsem popisoval, co vnímám tady den co den.

Myslím že to nemá s tou, nebo onou mentalitou nic společné.

Těm Čechům sundali v létě roušky, zcela otevřeli cestování, vytvořili falešný pocit bezpečí a konce, že se všichni chovali jako dřív...

Jako ovce. Ale tak je to všude, teď momentálně velmi podobné i tady, i když alespoň ty roušky zůstaly.

A viděl jsi co se dělo v Polských horských střediscích před měsícem ?
A že tam jezdili lyžovat i Češi naprosto ve velkém i organizovaně, protože v Česku byla všechna střediska a.sjezdovky zavřené.
Trvalo 2 týdny, než to stopnuli, ale jak to zahyne s čísly...
To se nedá ani komentovat.

A je na tohle potřeba odbornost ? Nestačí ten rozum ?
« Poslední změna: Březen 17, 2021, 08:17:33 pm od JirikE » Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #142 : Březen 18, 2021, 07:26:03 am »

Nevím, nesleduju tak ostatní spolkový země, ale Bavorsko pomalu a jistě tmavne a mizí poslední světlé kraje.

Dodnes žlutý Bad Tölz kde jsme žili dříve a máme známé a 7 denní průměr byl u 35, překročil 50 a je taky červený.

A lidi se chovají přesně jako Češi v srpnu.

Jako kdyby byl už konec, ale z mého pohledu není ani v dohledu.
A děti místo školy stale doma.

 Pláč Pláč Pláč


* Screenshot_20210318-071142_Samsung Internet.jpg (399.23 KB, 1080x1920 - prohlédnuto 168 krát.)
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #143 : Březen 18, 2021, 07:36:09 am »

Na předchozí zakázku přivezli nový gauč.
Už ani montéři velmi drahé firmy, kteří ho složí a montují na místě, se ani neobtěžovali se zeptat a automaticky vyšli z náklaďáku do bytu bez roušek a to je firma mimo Bavorsko a za ten den to byla čtvrtá domácnost (co jsem vyslechl rozhovor s majiteli)
Práce cca 2h přímo v bytě.

Na druhou stranu stále jsou lidi co dodržují, přijel obchodní zástupce ze stavebnin, v roušce, resp.respirator.
Včera přišli potencionální nový zákazníci až ke mě domů a přesto že jsme byli venku a víc než 2m odstupem, paní za celou dobu nesundala respirator.

Část lidi stále rozum má  Úsměv
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #144 : Březen 18, 2021, 07:57:55 am »

ano i Bavorsko ztmavne

virus sa bude dalej sirit

neda sa tomu zabranit - len spomalit

to je to co som pisal uz minuly rok

a cim dlhsie to bude trvat, tym MENEJ budu ludia dodrziavat pravidla ... vakciny NEMUSIA vyriesit problem ...
ludia budu umierat ... hlavne stari, chori atd.
ale AJ mladi a zdravi ..

virus tu bude pravdepodobne este dlho - mozno bude dlho zabijat, alebo prekvapivo zmutuje tak, ze nam nebude nebezpecny - cize naucime sa spolu zit
« Poslední změna: Březen 18, 2021, 08:08:53 am od Rudo1 » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #145 : Březen 18, 2021, 08:23:32 am »

v januari 2021 bolo vymyslene to "15km-Regel" ... dnes to uz nikoho nezaujima ...

proste nemame na to recept, riesenie
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #146 : Březen 18, 2021, 08:29:23 am »

Jirike - a na tej grafike ktoru si dal - "Inzidenz" 300 je uz v Nemecku MOC VYSOKA ...

v Cechach ze boli okresy kde mali "Inzidenz" 1.300-1.400 ...  uplne iny level
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #147 : Březen 18, 2021, 09:37:20 am »

Neřeším Čechy  Mrknutí
Ani ani Italii a ani Brazílii.
Psal jsem o Bavorsku. A o Čechách vím, ale žiju tady.

A propos. Okres který měl před 3 týdny 1400, má dnes 242.
Stejně rychle jako počty vystřelili nahoru, stejně rychle spadli dolů.
Myslím ty průměrné 7 denní.
Nic to nemění na přeplněných nemocnicích v Česku ani na celkovém počtu nových, bohužel...  Pláč Pláč Pláč
Snad už se teď poučili politici, i když za strašnou cenu.
S lidma a poučením to bude horší, je to dlouhé pro každého bez ohledu na stát...

Zajímavá jsou čísla z Portugalska, že se jim to povedlo tak rychle srazit.

Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #148 : Březen 18, 2021, 10:07:45 am »

Chtěl jsi tím říct, že si myslíš, že ani očkování/vakcína nic nezmění a že dojde tak i tak ke stejnemu procentu promoření i procentům úmrtí ? ?

Ale čísla z Izraele jsou pozitivní, nebo ?
Nebo alespoň mě se zdají být...
« Poslední změna: Březen 18, 2021, 10:09:25 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #149 : Březen 18, 2021, 11:21:53 am »

Chtěl jsi tím říct, že si myslíš, že ani očkování/vakcína nic nezmění a že dojde tak i tak ke stejnemu procentu promoření i procentům úmrtí ? ?

Ale čísla z Izraele jsou pozitivní, nebo ?
Nebo alespoň mě se zdají být...

jo zdaju sa byt ... ved uvidime, ja sa necham prekvapit ...

uvidime 1. ci sa necha dostatocne mnozstvo ludi zaockovat  2. ci vakciny budu fungovat aj na mutacie
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 31   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München