Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: kladenie sviečok za tých, čo prišli o život v Olympiazentrum!  (Přečteno 92365 krát)
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #15 : Červenec 31, 2016, 02:13:02 pm »

Prichadzaju, zda sa , ťažké časy ... a prave ked je takto, viac pomoze spolupatricnost, ako nenavistni stvaci, co este viac budu rozduchavat nenavist ....  Smutek
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #16 : Červenec 31, 2016, 02:50:13 pm »

Ak smiem ešte niečo: kedysi toto forum bolo prijemne vtipne, rada som sem chodila.
Ale v poslednej dobe sa stalo platformou štváčov, ktorí rozduchávajú nenávisť voči pristahovalcom, namiesto toho, aby sme tu my Slovaci a Česi jeden druhému pomáhali, bol tu nejaký pocit spolupatričnosti, tak mám pocit, že je tu najma osobne producirovanie sa troch nickov, hair, ruda a didi (hair ma podla mna aj viac nickov, muzskych a zenskych, takze vznika dojem, ze pisu viaceri)

Admin sa na to pozera a nezasiahne ... hoci reci tu mnohych uz spadaju pod pargraf Volksverhetzung ... uz odtialto odisli vsetci slusní ludia, len sem tam napisu do debaty, kde sa riesi len tema samotna a uz menovane nicky ju nezvrhnu na dalsie nenavistne stvanie proti cudzincom .... zrejme to adminovi tak vyhovuje, kedze doraznejsie nezasiahane... a je mi to velmi luto ... lebo sem chodia skveli ludia (teda niektori skor uz len chodili), ktorí mali dost vycínania najma troch uz spomenutých nickov tak sem radsej chodia menej ... admin, je to naozaj TO, co sa ti paci?

a kludne ma za tento prispevok zabanuj an casy vecne uz nemam zaujem sem chodit a prispievat ked vidim, aka je tu atmosfera ... Pláč
« Poslední změna: Červenec 31, 2016, 02:52:51 pm od 88barbie » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #17 : Červenec 31, 2016, 04:37:51 pm »

tak Jahodo-Barbino, mam pro tebe tip:
http://www.muenchner-dom.de/aktuelles/aktuelles/article/oekumenischer-trauergottesdienst-fuer-die-opfer-des-amoklaufs-in-muenchen.html
Tak, sup, obliknout, posbirat doma zbyle svicky a at uz jsi tam. Jako profesionalni plačka by sis tohle nemela nechat ujit...
ta profesionalna placka to bolo celkom ubohe ... stracas naozaj uroven  Co???
zrejme v tebe zamrzli uz vsetky ludske city, zda sa  Nevím co si myslet/Nerozhodný

dala jsem sem ten odkaz, protoze tady je rubrika Akce a srazy a tykalo se to tedy tebou zalozeneho vlakna.
A profesionalni plačka je dobra, co?  Smích, jsem se asi trefila, kdyz to potrebujes okomentovat  Smích
Neni to dlouho, co jsi tu volala po opravdu cernem humoru, ne? Ale ten by se asi nemel tykat tebe, co?
A city? Nemam potrebu se tady citove obnazovat, coz naopak tobe dela mimoradne poteseni v jakemkoli tematu, na ktere nahodne narazis Smích

Prichadzaju, zda sa , ťažké časy ... a prave ked je takto, viac pomoze spolupatricnost, ako nenavistni stvaci, co este viac budu rozduchavat nenavist ....  Smutek

prestan fňukat...

Ak smiem ešte niečo: kedysi toto forum bolo prijemne vtipne, rada som sem chodila.
Ale v poslednej dobe sa stalo platformou štváčov, ktorí rozduchávajú nenávisť voči pristahovalcom, namiesto toho, aby sme tu my Slovaci a Česi jeden druhému pomáhali, bol tu nejaký pocit spolupatričnosti, tak mám pocit, že je tu najma osobne producirovanie sa troch nickov, hair, ruda a didi (hair ma podla mna aj viac nickov, muzskych a zenskych, takze vznika dojem, ze pisu viaceri)
Admin sa na to pozera a nezasiahne ... hoci reci tu mnohych uz spadaju pod pargraf Volksverhetzung ... uz odtialto odisli vsetci slusní ludia, len sem tam napisu do debaty, kde sa riesi len tema samotna a uz menovane nicky ju nezvrhnu na dalsie nenavistne stvanie proti cudzincom .... zrejme to adminovi tak vyhovuje, kedze doraznejsie nezasiahane... a je mi to velmi luto ... lebo sem chodia skveli ludia (teda niektori skor uz len chodili), ktorí mali dost vycínania najma troch uz spomenutých nickov tak sem radsej chodia menej ... admin, je to naozaj TO, co sa ti paci?
a kludne ma za tento prispevok zabanuj an casy vecne uz nemam zaujem sem chodit a prispievat ked vidim, aka je tu atmosfera ... Pláč

jo, skoro Rudy pravo, model 1978.... nenavistni stvaci...., jeste chybi ztroskotanci a samozvanci  Smích

Jdi s temahle recma nekam jinam, sem to nepatri, tady je rubrika Akce a srazy... Ale to tobe vubec nevadi, ac vis, jak se kdo ma chovat a mas potrebu to kazdemu sdelovat a knucet, jak jsou na tebe vsichni zli, tak sama na sebe mas mensi naroky a nevahas jakekoli tema zanest svymi zoufalymi nesmysly a snazis se prehodit egoisticky tema vlakna, aniz bys brala v uvahu, ze to tam nepatri.
Prekopiruj to do jineho tematu, kam se to vic hodi nebo si na tohle zoufani a knourani zaloz tema nove....

Tady se uverejnuji AKCE A SRAZY, chapes to nebo je to pro tebe moc slozity?

Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #18 : Červenec 31, 2016, 06:52:55 pm »

http://www.aktuality.sk/clanok/360069/tyzden-po-mnichove-strach-sa-z-tvari-este-celkom-nevytratil/
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #19 : Červenec 31, 2016, 07:02:23 pm »

Mníchov pred viac ako týždňom poznačila tragická udalosť. Mesto sa zo streľby spamätáva, avšak postupne.

Pred nákupným centrom Olympia (OEZ) je more kvetov. Vidieť tu fotografie, plyšové hračky, sviečky a množstvo odkazov. Na jednom srdci je napísané: Prestaň mať strach, pretože nenávisť žije zo strachu.

V piatok 22. júla prišlo o život deväť obetí tureckého a kosovsko-albánskeho pôvodu. Páchateľ mal psychické problémy. Pri jeho tele sa našlo až 300 nábojov.

Okolo miesta streľby prechádza denne mnoho ľudí. Niektorí sa len letmo pozrú a pokračujú ďalej, no je tu aj jedna pani na invalidnom vozíku, ktorá drží v rukách ruže. Mnohí sem denne prinášajú kytice a zapaľujú sviečky.

K žene s bielymi ružami pristúpi pastoračná pracovníčka. Na sebe má reflexnú vestu, aby prítomní vedeli, že je tu na to, aby pomohla. Chvíľu sa rozprávajú a ku slovám sa pridávajú aj slzy.

Brigit Schmidinger nie je psychologička. Bavorský červený kríž v spolupráci s pastoračnými organizáciami tu podáva pomocnú ruku pozostalým. „Prišiel sem jeden muž, ktorý cestoval 25 kilometrov len preto, aby videl miesto činu. Povedal mi, že sem musel docestovať, aby našiel pokoj. Keď odchádzal, cítil sa lepšie,“ povedala Schmidingerová.

Brigit nie je sama. Je tu jej kolega, pracovník zo Spolku samaritánov Helmut Schneider. „Vzal som si dovolenku, aby som mohol pomôcť. Dnes som tu prvýkrát.“ Helmut je teológ z Tirolska. Hovorí, že útočník z piatkovej noci sa sám stal obeťou. Podľa neho je mnoho mladých pod tlakom, majú stres v škole, sú šikanovaní a hľadajú oporu v rodičoch či učiteľoch, ale tí ich ignorujú.

„Čas puberty a detstva je veľmi krehké obdobie,“ myslí si Slovenka Lucia, ktorá pracuje v Mníchove. „Bol šikanovaný a pod tlakom, tak si zobral za vzor niekoho, kto svojim činom získal pozornosť a on ju chcel pravdepodobne tiež,“ dopĺňa.


Ali David S. konal v amoku. Najskôr vykrikoval, že sa narodil v Nemecku a preto sa cíti sa byť viac Nemec ako Iránec. Z videa je známe, že vyjadril svoju nenávisť k cudzincom. Denník Frankfurter Allgemeine Zeitung uviedol, že sa inšpiroval nielen konaním masového vraha Breivika z Nórska, ale dokonca bol hrdý na to, že sa narodil 20. apríla ako Adolf Hitler.
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #20 : Červenec 31, 2016, 07:49:31 pm »

Kamil je Slovák študujúci v Mníchove. „Mníchovčania sa zomkli a ukázali ozajstnú dávku ľudskosti. Boli solidárni aj voči rodine vinníka a celkovo aj moslimskej komunite. Tým myslím nielen rozširovanie bullshitov o teroristoch a že za všetkým, čo sa deje sú imigranti. Bolo to konanie v amoku, to sa môže stať rovnako v Mníchove ako aj u nás v Devínskej alebo hocikde vo svete.“

Svedkom piatkového útoku bol aj ďalší Slovák, vodič Erik R. „Ja som bol v tom čase neďaleko OEZ. Polícia nám uzavrela cestu a nepustila nás ďalej. Prestáli sme tri hodiny. Najhoršie bolo, keď som videl rodičov, ktorí sa predierali pomedzi ľudí, pretože na mieste sa nachádzali ich deti a blízki.“

Oto si na piatkovú noc spomína takto: „Bol som vonku na parkovisku a chystal som sa odísť, keď som začul ako kričia deti, obzrel som sa tým smerom a od McDonaldu beží plno ľudí preč. Zrazu som počul výstrely. Tak som nasadol do auta a vyrazil. Neskôr, keď som bol dostatočne ďaleko, zavolal som na 112, ale nikto mi nezdvihol. Už museli mať preťažené linky.“

Danka Kimáková pracuje ako vychovávateľka v škôlke a v jasliach. V Mníchove býva rok a pol. „Po ceste z práce som sa čudovala, prečo sú ľudia poschovávaní v obchodoch. Nejaký pán ma stiahol dnu a povedal, že je nebezpečné voľne sa pohybovať. Boli sme tam zatvorení hodinu a pol a čakali sme, kým sa situácia upokojí. Ale ľudia panikárili, plakali a bolo im zle. Jeden z nich mal pavdepodobne astmu, nemohol dýchať, tak sa policajtov opýtal, či môžeme ísť von, až potom nás pustili.“
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München