Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 ... 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188   Dolů
 
Autor Téma: Emigranti prišli zveladiť Európu teda aj Nemecko  (Přečteno 2472700 krát)
LenkeKarma: -19
Příspěvků: 861


« Odpověď #2745 : Březen 10, 2018, 03:34:37 pm »

"Nacista je odpad bílé rasy,"

na rozdiel od komunistov, ktori nikdy nikoho nezabili a v ruske gulagy boli vlastne zabavne parky, kam tazko pracujuci slovania chodievali na dovolenky ...


Toto je ohraná propaganda nacistů na lid na Západě, co jsi právě řekl, rudo.

Rusové ( pokud to dělali, a já si myslím, že krátce po druhé světové to dělali ) si vraždili vlastní lidi. Nevraždili nikde po světě jako to dělali nacisti = Němcoameričani ( černošským otrokům, židům, afgháncům, ... ) a stále dělají ( Ukrajině, Slovensku, Sýrii ).
A to je ten strašný rozdíl.

Jsi cynický o pravdě. To se ti vymstilo. Zatemněním mozku.


« Poslední změna: Březen 10, 2018, 03:39:39 pm od Lenke » Zaznamenáno
rudoKarma: -112
Příspěvků: 1402


« Odpověď #2746 : Březen 10, 2018, 05:24:54 pm »

KLAMES

rusi vrazdili vlastnych ludi, ale aj ludi z kazdej krajiny kam vosli, aj cechov a slovakov. osobne poznam rodinu, ktorej zo slovenska odviekli muza a uz sa nikdy z Ruska z tabora nevratil

rusi vrazdili aj afgancov - naco tam isli v r. 1979?
rusi vrazdili aj gruzinov, kirgizov, kazachov, finov, lotysov, estoncov, litovcov, tiez bratov poliakov ...
Lenke - si obycajny klamar ... spinavo klames
Zaznamenáno
LenkeKarma: -19
Příspěvků: 861


« Odpověď #2747 : Březen 11, 2018, 09:16:22 am »

KLAMES

rusi vrazdili vlastnych ludi, ale aj ludi z kazdej krajiny kam vosli, aj cechov a slovakov. osobne poznam rodinu, ktorej zo slovenska odviekli muza a uz sa nikdy z Ruska z tabora nevratil

rusi vrazdili aj afgancov - naco tam isli v r. 1979?
rusi vrazdili aj gruzinov, kirgizov, kazachov, finov, lotysov, estoncov, litovcov, tiez bratov poliakov ...

Lenke - si obycajny klamar ... spinavo klames

Rudo, opět se snažíš překrucovat skutečnost ( realitu ), pravdu, zdravý rozum, slušnost, mír.

nejdříve otázka:

Co uděláš, když budeš žít v nějakém národu, a několik málo jedinců z něj ho bude poškozovat. Třeba tak, že se pokusí otrávit vodovod, z mostu přivedou ke kolizi jedno auto aby vznikla řetězová dopravní nehoda, vymyslí propagandu, aby ta země byla poškozena / zničena od silnějšího souseda atd. ?

Samozřejmě, že se tyto jedince budeš snažit izolovat ( a ve vyhrocené době / okamžiku / za vyhrocených okolností odstranit ). Dělá to každá skupina ( národ ) na světě, v každé době. Nejen fašisti a rudoarmějci, ale i Číňané, afričani a všichni další.

Jenže rozdíl je ten, pokud skupina chrání sebe ( Rusové Rusko ) nebo pokud "chrání" ( = agresivně prosazuje ) "svoje zájmy" ( svoji chamtivost, svou pošahanost, hon za mocí ), tudíž likviduje všude okolo sebe ( Němcoameričani = anglosasové ve většině světa, posledních 1000 let - vikingové, Kolumbus aj. ).

"Zájmy" jsou to samozřejmě sobecké. Protože každá skupina si musí vystačit v rámci sebe, ne že půjde za své hranice okupovat, jako to dělají posledních 1000 let odpadlíci bílé rasy = Germáni = anglosasové ~ nacisti ( jejich vůdci ).

Pokud má nějaká skupina co nabídnout, postaví to na hranice ( obrazně řečeno ), a pokud o to někdo bude mít zájem, nabídne rozumnou protihodnotu - směna proběhne. Pokud o to nikdo zájem mít nebude, ta skupina, která to vyrobila, si to musí nechat pro sebe, a vystačit si s tím, co má. Ať jsou to Němci, Češi nebo kdokoliv jiný.

Jenže nacisti moc dobře vědí, že o jejich krámy nikdo zájem nemá ( protože berou štěstí ze života, smysl života, soudnost, ... ), proto je do světa tlačí násilím. A o to nikdo nestojí, a proti tomu se každý jiný oprávněně brání.

Takže, prosím, neobhajuj vadné chování / jednání vadné skupiny ( v posledních 1000 letech: anglosasů ), ale stůj vždy na straně zdravého rozumu. Ať je nepříjemný komukoliv ( komunistům, nacistům, Habsburkům, španělským dobyvatelům, Alexandrovi velikému, faraonovi, ... ). Slušným lidem nebude zdravý rozum / pravda nepříjemná nikdy, protože ti si přejí žít v míru a pohodě se všemi. Bez vydírání / využívání / vyžírání od někoho silnějšího.

A abych ti zodpověděl otázku "rusi vrazdili aj afgancov - naco tam isli v r. 1979?"

Proč tam Rusové šli ? Jen aby někde okupovali ? Někoho napadli ? Určitě ne. Rusové ( pacifisti ) nejdou po zisku jako Němcoameričani ( agresivové, útočníci, vrazi ). Po zisku, který nemá smysl / význam / opodstatnění. Ani pro člověka, ani pro národ, ani pro lidstvo.


Zisk jedince či úzké skupiny = oslabení pro národ, i pro lidstvo.

naproti tomu: Práce jedince pro národ či lidstvo ( a ne pro zisk ) = posílení lidstva, zvětšení štěstí, které tu všichni tvoříme ( a jen několik málo grázlů se ho snaží dnes už celosvětově ničit ).


Rusové jdou někam nanejvýš popít vodku, dohodnout směnu fíků nebo kubánskách pomerančů za pšenici ( to, čeho je v obou krajinách nadbytek ), ale nikdy nepotřebují nikam tlačit svoje krámy, které poškozují lidstvo: osobáky pro soukromé použití, agresivity Walta Disneye skrývanou za hezké barvičky a obrázky, mrzačení pravdy manipulacemi jen aby ty svoje krámy mohli prodat, ničení životního prostředí vyráběním miliard zbytečných věcí apod.

Tak proč šli Rusové ( údajně, neviděl jsem je, a ani jsem si o tom dosud nezjišťoval informace, takže to může být teoreticky celé výmysl, jako ten Kuciak dnes ) do Afghánistánu ? Protože se jim někdo ( Němcoameričani = anglosasové = Rotschild-Rockefelerové ) snažil rozbít ten "výměnný obchod fíků za pšenici", dokonce s úmyslem napadnout později Rusko, až obsadí Afghánistán.
Teď můžeš namítnout, že jsou oba stejní - Rus i Američan - když někde dělají svoje obchody. Není to pravda.

Záleží na přístupu, jakým to ta skupina dělá.
Rusové tomu napadení Afghánistánu od Němcoameričanů bránili. Čili Rusové nešli do Afghánistánu napadnout, ale bránit se ( protože věděli, že Němcoameričani by se nezastavili jen v tom AFG, ale zaútočili by posléze na Rusko ). Jenže západní propaganda ti krmí opak, a ty nad tím nepřemýšlíš, tak se necháš krmit jak ovce.


A to Rusové viděli / chápali, proč tam anglosasové přitáhli. Tak se bránili. A brání se dodnes. Už tisíc let. A nejen oni. I Řecko by mohlo povědět své, západní Arábie ( Izrael, Palestina a podobná území ), Afrika ( černoští otroci ), severoameričtí indiáni, ...

Není vám divné, že většina konfliktů za posledních 150 let se děje / odehrává téměř výlučně na ruské hranici ( obsazené Pobaltí, Ukrajina, Kurdové, Kuwajt, Irán, Irák, Afghánistán, Vietnam, Korea ) ?

Proč se ty konflikty nedějou na americké hranici ( jako by tomu bylo v případě, že by útočili Rusové ): v Mexiku, Kanadě, Portugalsku, Španělsku, Francii a Anglii ??


A ještě jedna věc k zamyšlení, kterou pochopí i ten největší blbec: Co ti bude milejší: když bude vrah / psychopat chodit a kroužit kolem tvého domu, na jeho zahradě nebo dokonce uvnitř ? Když tě bude ohrožovat za tvým plotem, na tvé zahradě, nebo dokonce u tebe v bytu = ve tvé zemi ? Já bych ho nechtěl ani za tím plotem. ( Já osobně bych nejraději žil  se všemi lidmi v míru. )

Proto se budují vězení, aby se psychopati ( vůdci anglosasů ) nikde netoulali, ale byli pod dozorem. Jenže dnes se to vymklo z rukou ( jako mongolské hordy Číňanům tenkrát ), tak je potřeba se zařídit jinak. Bohužel. Vrah patří do basy, a psychopat do léčebny bez možnosti úniku. Pak je klid ve společnosti ( i na světě ).

Postavila se Velká čínská zeď, postavila se železná opona, a bylo na čas dobře. V případě Číňanů mongolské hordy za nějakou dobu zeslábly, jenže u anglosasů ( západní části bílé rasy ) to jde pomalu, než vychcípou. Už se naštěstí nemají chuť množit, tak nacisti nahánějí krutým způsobem do Německa inteligentní rasy: araby, černochy, Slovany aj. Číňany ne, protože vědí, že Číňané jsou inteligentnější než oni, což by znamenalo jejich zánik - zánik nacistů.

Proto se teď Američani snaží Číňany kolonizovat hospodářsky ( ekonomicky ) s vidinou, že se jim podaří je ovládnout. Chyba lávky, ...« Poslední změna: Březen 11, 2018, 09:46:19 am od Lenke » Zaznamenáno
rudoKarma: -112
Příspěvků: 1402


« Odpověď #2748 : Březen 11, 2018, 10:34:25 am »

Lenke - jasne, rusi ako mierumilovny narod - tymto koncim akukolvek diskusiu s tebou, ,mozes sirit tvoje chore nenavistne reci dalej

sir co najviac nenavisti a zloby, zelam ti to
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #2749 : Březen 12, 2018, 01:06:31 pm »

Lenke jsi si jisty ?  Kroutím očima
Já tedy nejsem historik ale jen ,,lopata" (jak me tady nazval kdysi jeden ,,inženýr")  Škleb
Ale mám za to, že v Afganistanu vládl ,,totalitní komunistický režim" - vnuceny Rusakama (stejne jako do ČSSR) už mnoho desítek let před nějakýma Američanama.
Rusaci to území nejen okupovali ale i skrz Afgansky bolševiky řidili  (jako v ČSSR) = byla to jejich kolonie mimo RVHP Smích

Nebo proc myslíš že tam teda byli ??
Nebyli to zdroje které Rusko potrebovalo ?
Nebo živý štít chránící vic Ruske hranice? (Jako ČSSR jedna země mezi západním Německem a Rakouskem a Ruskem)
Zaznamenáno
LenkeKarma: -19
Příspěvků: 861


« Odpověď #2750 : Březen 15, 2018, 08:33:19 am »

Lenke jsi si jisty ?  Kroutím očima
Já tedy nejsem historik ale jen ,,lopata" (jak me tady nazval kdysi jeden ,,inženýr")  Škleb
Ale mám za to, že v Afganistanu vládl ,,totalitní komunistický režim" - vnuceny Rusakama (stejne jako do ČSSR) už mnoho desítek let před nějakýma Američanama.
Rusaci to území nejen okupovali ale i skrz Afgansky bolševiky řidili  (jako v ČSSR) = byla to jejich kolonie mimo RVHP Smích

Nebo proc myslíš že tam teda byli ??
Nebyli to zdroje které Rusko potrebovalo ?
Nebo živý štít chránící vic Ruske hranice? (Jako ČSSR jedna země mezi západním Německem a Rakouskem a Ruskem)Jiří převzal štafetu po Rudovi a chce se tak vystavit otevírání očí ...   Smích

No budiž ( ti fórum lehké  Mrknutí ).

Tak tedy:

"Ale mám za to, že v Afganistanu vládl ,,totalitní komunistický režim" - vnuceny Rusakama (stejne jako do ČSSR) už mnoho desítek let před nějakýma Američanama."

Souhlasím, kromě toho slova "vnucený". A před Rusy tam byly opice.   Úsměv

"Rusaci to území nejen okupovali ale i skrz Afgansky bolševiky řidili  (jako v ČSSR) = byla to jejich kolonie mimo RVHP Smích"

I s tímto se dá tak na 99,9 % souhlasit.

"Nebo proc myslíš že tam teda byli ?? Nebyli to zdroje které Rusko potrebovalo ?"

Pokud víme, že AFG je hlavním vývozcem opia, a Rusové jsou tvrdě proti drogám, a jinak nemá AFG co nabídnout ( kromě překrásných hor ), tak o jaké zdroje by Rusové v Afghánistánu mohli mít zájem ? Leda že by z těch makovic dělali mák, to jo. Makové buchty jsou v Rusku stejně oblíbené jako u nás ( v ČSR ).  Úsměv

Takže AFG má kulový co nabídnout, ale víme, že tam Rusové byli. Proč tedy ? Protože už tehdy ( před těmi sedmdesáti nebo sto lety ) věděli, že vyvrhelové a vrazi, uteklí z Evropy do Ameriky, se nezastaví jen v Americe, ale budou se snažit roztahovat po celém světě.
Věděli z toho, jak po 1. SV. "Západ" ( Rotschild - Rockefelerové ) "rozdělili" ( rozkouskovali ) svět, protože malá území jsou snáze ovladatelná ( podplatit jim vrchnost, zastrašovat / vydírat jim představitele, zabít jim vůdce ) než velká.
Na vydírání a zabíjení jsou experti ti grázlové Rockefeleři ( Američani ), i když ty čubky Rotschildové ( Němcošvýcoholanďani ) nejsou o nic lepší, protože dávali peníze oběma stranám konfliktu ( války ) - aby umírali lidé, a oni z toho měli zisk ( profit ): moc, další peníze, slávu.

Už chápete, proč jsou Západ psychopati - škodiči lidstva ? A jak se jim na tom mnozí z vás podílíte ?Tak proto si Rusové vytvořili satelitní země, které jim měly poskytovat ochranu / pohraniční pásmo atd. před těmito "vrahy z Vólstrýtu".   Mrknutí

A to jsi zde i sám napsal:

"Nebo živý štít chránící vic Ruske hranice? (Jako ČSSR jedna země mezi Západním Německem a Rakouskem a Ruskem)."

Ale museli by to Rusové dělat, kdyby se horda primitivních vraždících prolhaných agresivů ( Němcoameričanů = anglosasů ) chovala jinak ? Nemuseli. A jsem u jádra pudla: každý rozumný člověk se zajistí před hrozícím nebezpečím. Ať je to hladomor ( osvětou, zásobami, činností ), sucho ( vodou ), neúroda ( zásobami ), útočník ( hradbou, zbraněmi ) atd.

No a to Rusové udělali.

Afghánci to mohli udělat také. Mohli si své jižní hranice proti anglosaským okupantům zavřít, jenže by tím byli všem jen pro smích, protože by se vrahům neubránili. Jsou malá země. Tak se, nejspíše - domnívám se - spolčili s Rusy, a spolupráce fungovala. Rusové zajistili kvetoucí Afghánistán ( Irák, Sýrii, Gruzii, ... ) = know how, a tyto země jim sloužily jako vnější hranice ( protihodnota ). Výměnný obchod, ze kterého měli zisk oba.

Tady máte trochu Západní lži:

https://www.google.cz/search?q=afghanistan+export&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=qSCqWtm9KcbV8gfb0KFo

a tady trocha Východní pravdy:

http://www.zemepis.com/Afganistan.php


závěr:

Rusové dělali výměnný obchod, výhodný pro oba;

Anglosasové se snaží kolonizovat, okupovat, napadat ( útočit ), zabíjet ( vraždit ), ničit, vnucovat svoji pošahanost ( mickey mouse ( podprahová manipulace už dětmi ), coca-cola / hamburgery ( ničení zdraví hloupějším jedincům ), hon na prachy ( odebrání života středně hloupým jedincům ), elektronika a technika ( odebrání života nadprůměrným jedincům ), ... ).


mimochodem: Lopata je jen ten, kdo sedí s lahváčem před televizí, a tupě do ní zírá. Ten lahváč může být i hambáč / kola / žrádlo z mikrovlnky ( nezaměňovat s jídlem pro lidi nebo se žrádlem pro zvířata ! ), a ta televize jakákoliv obrazovka, jakkoliv malá nebo velká.« Poslední změna: Březen 15, 2018, 09:00:19 am od Lenke » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #2751 : Březen 15, 2018, 12:26:45 pm »

Kvetouci Afganistan ?
Kvetoucí Severní Korea?
Kvetoucí celý  ,,Východní blok" (do R. 1989) ?
V CSSR hladomor nebyl (pod Ruskou nadvládou), to je fakt, ale co jinde ?
No ale každý si pamatujeme obdobi kdy si nebylo ani jak utírat zadek a jiné podobné ,,bonusy" Smích

Rozkouskovanou Evropu a ono ,,rozdělení" bylo v režii Ruska (téměř nadiktovane) po obou válkách, nebo ?

Pár let před posledním dělením bylo ještě jiné dělení, jen ho jedna strana nedodržela a to si dělil Hitler a Stalin (ale asi taky jen kvůli tomu aby mohl měnit banány, fíky a pomeranče...)

Ne, štafetu sem nepřebral Smích a mam vlastni očima a vlastni rozum.
A vidím to (asi jako Ruda) trošku jinak Mrknutí
A mam za to, že kroutíš historii k obrazu svému.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #2752 : Červen 04, 2018, 05:27:13 pm »

Tak mi to nedalo a podivala jsem se do realit v CR napr. na obec Vrchlabi. Tak tedy nevim, ale mam takovy dojem, ze ty ceny nejsou ani srovnatelne s podobnou lokalitou v Nemecku, dokonce se mi zda, ze jsou vyssi. Tos mel,Jirko, ale hodne velke stesti, ze jsi mel barak k pronajmu za 5000. Nebylo to nahodou pronajato od toho tveho zamestnavatele, jak si vzpominam, zes neco takoveho psal? To  by totiz bylo vysvetleni.Mrknutí

Pronajímat dům u Špindlu za pět tisíc za měsíc je docela solidní nesmysl. Zase na druhou stranu, už se staly i divnější věci. Úsměv Vždycky se dá najít něco, co je mnohem výhodnější, ale chce to narazit na někoho, kdo si řekne o menší, než tržní cenu (většinou z toho důvodu, že si neuvědomuje, jakou má byt hodnotu). Chce to vzít nějaký realitní server (dobře se mi hledalo třeba tady) a pořád se v tom přehrabovat, dokud se něco neobjeví. Také dost záleží na tom, jak člověk spěchá.

Na vesnici, kousek od prvního jmenovaného městečka.
Jedna to posune do města o 5km dal, další o dalších 20km do Špindlu  Škleb Škleb Škleb
Bez komentáře  Kroutím očima

A ano, znám každého z té vesnice, narodil sem se tam a žil do 18, tedy i majitele od kterého jsme to měli pronajaté...
Zaznamenáno
nanukKarma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #2753 : Červenec 01, 2018, 01:48:24 pm »

Po dlhšom čase som si prečítal komentáre na mojom príspevku a zistil som,že už aj tu presakujú Trollovia ,ktorí sa snažia prekrúcať dejiny,zneisťovať ľudí na báze ruskej propagandy.Je to vlastne hybridná vojna s informáciami,keď najlepšie rozvracia ľudí zopár z nich vo vnútri. Je to hnusné,podlé a nechutné. Verím,že ľudia neuveria a budú chápať jednu myšlienku: Kto ubližoval,zabíjal,mučil,týral tak svojich občanov ako aj občanov iných národností a krajín je VINNÝ !
Putin ako dôstojník KGB po páde berlínskeho múru stál pred budovou s nabitým samopalom pred tisíckami rozvášnených Nemcov.Vtedy mu doslova darovali život,lebo toľko nábojov v tom samopale nemal,aby ho nerozpučili ako takú červenú myš.
Nepoučil sa a nebude iný,bol, je a bude KGB !!!  A NIKDY INAK ! !
Myslel som si,že tu v Nemecku budú Rusi sekať dobrotu,keď už sa tu dostanú,ale organizované skupiny cicajú napr. zo zdravotných poisťovní ročne až 1 miliardu Eur rôznymi podvodmi.
Život tam kde prídu a podvádzajú len a len zhoršujú. Myslím tým dôveru,bezpečnosť,ľudskosť.Česť výnimkám.
Zaznamenáno
88barbieKarma: -70
Příspěvků: 422


« Odpověď #2754 : Listopad 19, 2018, 09:39:10 am »

Nějak vám to tu chladne, tak něco aktuálního. Třeba někdo přehodnotí názor na to, co je skutečná hrozba pro zdejší kulturu. Těch pár uprchlíků to není - ti hlavní mají dávno německé pasy.
Nebo se přes noc stanou Syřany.
http://www.spiegel.de/sptv/spiegeltv/spiegel-tv-magazin-ueber-kriminelle-araber-clans-in-berlin-a-1125572.html

Než mobilizovat masy a stavět ve Slovinsku ploty, kde pak bude trpět divoká zvěř (ta opravdová!), je potřeba, aby zákony zase dostaly zuby.
Zaujímavý dokument, ďakujem.
Zaznamenáno
88barbieKarma: -70
Příspěvků: 422


« Odpověď #2755 : Listopad 19, 2018, 09:48:07 am »

Ahoj Kosmopolito, prisla jsem te jen pozdravit a vyjadrit ti podporu v tomto marnem stretu zdraveho rozumu se smesi patolizalstvi, sebeobdivovani, hulvatstvi a hlouposti.

To je od teba pekne, že si ho prišla podporiť, diddi! Škleb
« Poslední změna: Listopad 19, 2018, 09:52:29 am od 88barbie » Zaznamenáno
88barbieKarma: -70
Příspěvků: 422


« Odpověď #2756 : Listopad 28, 2018, 10:36:02 pm »

Vyzerá to tak, že Európu "zveľaďuju" skôr naši ruskí "bratri"! Co???
Zaznamenáno
rudoKarma: -112
Příspěvků: 1402


« Odpověď #2757 : Listopad 29, 2018, 11:04:06 am »Karel Majer 39825

Do 10 let budou Němci na kolenou .... jde to rychleji a rychleji :-/   


----------- ok tak kukneme o 10 rokov na to, ci budu na kolenach ...
« Poslední změna: Listopad 29, 2018, 12:34:54 pm od David » Zaznamenáno
88barbieKarma: -70
Příspěvků: 422


« Odpověď #2758 : Prosinec 05, 2018, 12:52:27 am »Karel Majer 39825

Do 10 let budou Němci na kolenou .... jde to rychleji a rychleji :-/   


----------- ok tak kukneme o 10 rokov na to, ci budu na kolenach ...
A by ťa, Rudo, potešilo? Co???
« Poslední změna: Prosinec 05, 2018, 12:56:43 am od 88barbie » Zaznamenáno
88barbieKarma: -70
Příspěvků: 422


« Odpověď #2759 : Prosinec 05, 2018, 10:58:26 pm »

Ja myslím, že Nemci tak skoro nebudú na kolenách ...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2014
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk