Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Podvodné jednání AOK  (Přečteno 208664 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #15 : Leden 06, 2014, 06:18:23 pm »

No dneska prisel dalsi email a ten me uplne pribil. Poslali me k jinemu nemeckemu lekari, protoze ten co jsem k nemu dojizdel se postavil za me a to jim neni vhod.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #16 : Leden 06, 2014, 07:03:30 pm »

Honzo a jak to oduvodnili? Nemyslim si, ze by na to mohli mit pravo.

Nejvic me dojima, kdyz cas od casu zavola sladky hlasek a vyptava se,jak je manzel spokojen. Tak Jim vzdycky jedovate odpovim, ze do te doby, ne po nich manzel neco chtel, tak to bylo v nejlepsim poradku. Pak to zacalo drhnout.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #17 : Leden 06, 2014, 08:31:57 pm »

Neoduvodnili. V srpnu si oni sami urcili doktora v nemecku, ktery ma dohlidnout na moji lecbu a k nemu jsem pravidelne dojizdel. Nemocenska chodila pravidelne a ja jsem dodrzoval vsechno co po me chteli. Koncem listopadu dosel nesmyslny dopis z AOK, ze mi neopravnene vyplatili 2000eur a mam je vratit a ze mi okamzite zastavujou nemocenskou. Proti tomu jsem se ohradil a podal odpor. AOK to uznala, ale nemocenska do dneska nikde. Vymlouvaji se na Berufsgenossenschaft a ti zase na AOK. Kontaktoval jsem tedy toho sveho nemeckeho lekare a ten mi vydal pisemne stanovisko, ze mi musi nadale vyplacet Krankengeld. Jakmile jsem jim tohle poslal, tak mi dnes prisel email, ze mam kontaktovat nejakeho lekare z Gorlitz... Odmitl jsem to s tim, ze dokud mi neuhradi Krankengeld, tak nikam nepojedu a ze nekradu..... Oni po me chteji abych spolupracoval, ale sami se chovaji jako svine. Jinak se to nazvat neda.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #18 : Leden 06, 2014, 08:36:09 pm »

No to uz je fakt na pravnika. A jsi pojistenej? Nebo opravdu zkus zavolat na to cislo, co jsem ti napsala. Treba ti poradi co dal. Tohle uz asi sam neuvalcis.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #19 : Leden 07, 2014, 03:11:10 pm »

Vždycky jsem si myslela, že ČR je absurdistán, ale SRN není o nic lepšího. :-(

Ja jsem si taky naivne myslel, ze nemci maji vse promakane a ze jejich slovu lze bezmezne verit, ale:

1) na potvrzeny fotrmular od AOK pro rodinu E109 cekam uz vice jak 4 mesice a to mi urednice rikala ze max. 4 tydny, nyni se porad vymlouvaji na ceskou VZP

2) na Kindergeld cekam uz treti mesic a to slibovali ze do 6. tydnu to bude vyrizene, pritom jsem jim dolozil maximu a mozna jeste neco navic, na call centru mi kazdy tyden co tam volam rikaji, za se na tom pracuje a ze v nejblizsich dnech obdrzim dopis, ale to rava uz 12 tydnu

3) na Finannzamt jsem uz 2x zadal o vyjadreni pro placeni Kfz Steuer na me auto s ceskou SPZ, protoze mam zejem ty dane za auto platit, do teto doby zadna odpoved, uz mam pripravenu stiznost na necinost k rediteli Finanzamtu, pokud ani toto nezabere tak dalsi dotaz se stiznosti na Bundesland Baden-Wurt. jinak to fakt nevidim

4) muj Steuerberater, kteremu jsem uz v kvetnu 2013 predal veskere dokumnety k vraceni dani mi tvrdil ze do cervna mam penize na ucte, teprve az po osobni navsteve v jeho kanclu, protoze pres email mi tvrdil ze vse uz zalsal, to vse zpracovane poslal na Finanzamt ale az v zari!!! to jsem si primo overil na FA, hlavne ze mi posledni tyden v prosinci zaslal fakturu na rok 2014 s tim ze ten poplatek za zpracovani dani mam prevest do 1.1. 14, na to se teda fakt muze spolehnout, budu to delat presne jako on

Moji kolegove v praci mi tvrdi, ze mam byt vice trpelivy, ze nejsem v nemecku sam, ale jak ma byt clovek trpelivy, kdyz vam urednici reknou datum kdy vse vyridi a ve finale to trva 3x nebo 4x dele popripade delaji mrtve boruky...Tohle je opravdu ignoristan :-)

Tak úředníci v Německu se fakt nepřetrhnou, to nelze přehlédnout. A často v českých diskuzích, kde Češi nadávají na české úředníky jsem často četla, to by si úředník např. v Německu nikdy nedovolil. Musím říct, ale dovolil, kolikrát jsem zažila nepříjemné úředníky na německých úřadech, ať to byl pracovní, finanční úřad atd. Ale je to člověk od člověka, člověk narazí na slušného úředníka, ale i nepříjemného, stejné je to v obou zemích
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #20 : Leden 07, 2014, 03:15:23 pm »

No dneska prisel dalsi email a ten me uplne pribil. Poslali me k jinemu nemeckemu lekari, protoze ten co jsem k nemu dojizdel se postavil za me a to jim neni vhod.
To mi připomíná jako když chodíš v ČR k tzv. posudkovému lékaři, ten taky jde na ruku většinou pojišťovně. Přitom zdravotní pojišťovny v Německu v jiných směrech velmi rozhazují peníze, znám to ze své praxe
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #21 : Leden 07, 2014, 03:50:31 pm »

jenže tenhle německý doktor jim na ruku nešel a proto ho vyměnili... Škleb Škleb Ale jeste nez to stihli udelat, tak mi vystavil svoje stanovisko a pisemne.... Škleb
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #22 : Leden 07, 2014, 09:26:42 pm »

jenže tenhle německý doktor jim na ruku nešel a proto ho vyměnili... Škleb Škleb Ale jeste nez to stihli udelat, tak mi vystavil svoje stanovisko a pisemne.... Škleb

to je dobře, držím ti palce, ať s AOK ten boj vyhraješ, ale je to nepříjemné a otravuje to zbytečně život
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #23 : Leden 13, 2014, 04:18:15 pm »

Takový hloupý dotaz. Když mám problém s pojištovnou a pokud prokážu, že se nechovali korektně a já si kvůli tomu musím najít advokáta, tak mám nějakou šanci, že mi ta dotyčná pojištovna uhradí náklady na něj? Za předpokladu, že opravdu prokážu vinu na jejich straně samozřejmě.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #24 : Leden 18, 2014, 10:52:45 am »

Tak se podelim o dalsi zkusenost. Dal jsem 490euro za advokata a do 3dnu mi pristaly penize na uctu. No Coment. Vyresil to pry jeden telefon a dopis....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #25 : Leden 18, 2014, 11:52:47 am »

Honzo, sice je to k vzteku ty prachy za advokata, ale na druhou stranu, bez nej bys to tezko vymohl. Tak gratuluju.



Zrovna jsem si vzpomnela, jak me pred snad uz 15 lety pripravila o prachy Hornicka pojistovna v Cesku. Kdyz jsem se odhlasovala z Cech, tak tam vzniklo nejake nedorozumeni, proste najednou za asi 5 let mi sdelili, ze tam je nedoplatek, o kterem pri vyuctovani nebyla rec, naopak mi vyplaceli preplatek, proste v tom meli bordel, slusne receno. Cekali 5 nebo snad vice let, napalili na to penale vetsi nez ten cely nedoplatek a nakonec jsem zaplatila, nez abych mela na krku exekutora. Nic je nezajimalo. V Nemecku by se nemohlo stat, ze mi 5 let nedaji vedet a pak hned napali pokutu. Vzdy chodi upominky atd. Takze vsude je neco.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #26 : Leden 18, 2014, 01:28:46 pm »

Advokata jsem zaplatil ze sveho, ale po ukonceni nemocenske budu tuhle sumu pozadovat zpet po pojistovne. Dozvedel jsem se totiz, ze u pracovniho urazu mam narok na pomoc advokata.... Takze zadna krec. Akorat si sami nabehli pitomci.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #27 : Leden 18, 2014, 03:17:38 pm »

No tak jeste lepsi!!!!! Úsměv
Zaznamenáno
Honza11



Karma: 0
Příspěvků: 28


« Odpověď #28 : Únor 27, 2014, 10:57:28 pm »

Tak to je sila...
To bych necekal. Jsem teda taky u AOK. Ale jak vidim, ono je to stejne asi vsude
Zaznamenáno
nuisance



Karma: -1
Příspěvků: 54



« Odpověď #29 : Březen 03, 2014, 08:35:20 pm »

Vážení dámy a pánové :-)

než tu nařknete někoho z podvodného jednání:
Nárok na nemocenské dávky je v Německu upraveno zákonem, a to §48 SGB V (Sozialgesetzbuch).

Otázkou ale je, jestli tvůj úraz byl znán opravdu jako pracovní úraz, pokud ano.... dávky dále přebírá tzv. Unfallkasse.
Dále záleží na tom, jestli jsi zaměstnán na plný pracovní úvazek...

Zdravotní pojišťovna utne výplatu dávek na doporučení MDK (medizinsche Dienst).
Pravděpodobně se tvůj zdravotní stav zlepšil, a v Gutachten (posudku) byla určitá doporučení, která zdravotní pojišťovna převedla do praxe.
Pokud máš pocit, že ti dávky i nadále náleží, tak se ozvi v soukromé zprávě.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München