Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9914351 krát)
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #1290 : Říjen 07, 2014, 05:36:34 pm »

VELKÝ SOUHLAS
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1291 : Říjen 08, 2014, 10:04:02 am »

neeskalovat přehmat
To je cesta do pekel. Složka, která má státní monopol na násilí, si přehmaty či zneužití tohoto monopolu nesmí dovolit, a pokud se to stane, je eskalovat to jediné správné, aby se to pokud možná nestalo příště.
Ty bys s tím přístupem ale mohl slavit úspěchy o louži dále, tam se přehmaty policie v zájmu její požadované síly neřeší skoro vůbec. A já osobně jsem i proto rád a vím, proč jsem tady a ne tam, abych si půjčil obrat od básníka.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #1292 : Říjen 08, 2014, 10:27:36 am »

Kleena, nechci tě chytat za slovo, protože ani já to nemám rád, ale předpokládám, že máš na mysli USA. A taky předpokládám, že čerpáš ze svých dlouholetých životních zkušeností na ,, obou stranách louže,, Protože jedině tak tvůj příspěvek muže mít nějaký smysl.
Zaznamenáno
Zekky
Carpe diem...ať to frčí dokud žijem...



Karma: -2
Příspěvků: 17



« Odpověď #1293 : Říjen 08, 2014, 02:31:14 pm »

 Valím oči! Super! polizeiti si dělají všude na světě, co chtějí.Oni zase nejsou tak hloupí a jejich lety prověřené taktiky jsou uplatnitelný všude. Náhodou mohli taky Tvému manželovi říci nastupte si a k tomu ukázat odznak, že si potřebují něco ověřit. Pak při výslechu ho poslat chodbou,kde ho zmalují dvě gorily než dojde k místnosti,kde sedí policista a zapisovatelka u podání vysvětlení. Když si na to bude stěžovat, tak to nezapíší. Jen když pak hypoteticky manžel nebo jiný (stalo se to v Pze a nebylo to ani přímo v Barolomějské a dodnes nebylo vysvětleno proč) upozorní, že si na to zacházení bude stěžovat. Tak vyzvou aby jste si vyhrnuli triko a kouknou,jestli gorily v chodbě se trefili na orgány,které to docela dost bolí a ne vedle,aby tam byla jelita a vyslýchanému rozvázali jazyk. Ty další české poznámky bloggerů a poučky o tom,jak jsem blbej a nic nechápu zní mi stejně jako z té kotlinky,kde jsou všichni mistři světa,ovšem nevědí v čem a jejich řeč je nejlepší na světě,jelikož jí nikdo cizí nerozumí.Konec poučování...jsem napsal,že je to pěkný příběh.Bez ambicí tu někomu něco dokazovat nýbrž poděkovat autorce.8-)
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1294 : Říjen 08, 2014, 04:21:20 pm »

Jeden z duvodu, proc jsem tady, je ten, ze je tu prece jen nejaky rozdil mezi vymahatelnosti prava v Cechach a zde. Zatim tomu jeste porad jsem  ochotna verit. Tak uvidime.

Mela jsem za to, ze jsi pomerne mlady clovek, tak mi pripada docela smutne a prekvapuje me, ze prave ty razis takove teorie, ze clovek ma sklopit usi, popr. si nechat  delat na hlavu a byt rad, ze to nedopadlo hur. Myslela jsem, ze to se pozadovalo od nasi generace. Ja jsem se tim nikdy neridila a neminim to delat ani ted.
Zaznamenáno
Zekky
Carpe diem...ať to frčí dokud žijem...



Karma: -2
Příspěvků: 17



« Odpověď #1295 : Říjen 08, 2014, 04:42:17 pm »

Ano jsem už starší,takže pokud mě incident stojí toliko co uvádíš, tak ho s úsměvem zaplatím a řeknu si stalo se. Myslím si, že lidská spravedlnost je tvořena a arbitrována zase pouze lidmi, takže se jí nedovolávám. Kdyby šlo o to,že by mě poškodil někdo tak,jak jsem uvedl v první reakci,tak bych se samozřejmě bránil. Jak zmiňuji v první větě, že kvůli výpadu lidského pochybení heideggerovsky pochybovat o tom,jestli dasein nebo ne. Mě přijde zajímavé a mě vzdálené, jelikož jsem tady nějakou dekátu ve Vaterlandu spokojen. Valím oči! Super!
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1296 : Říjen 08, 2014, 04:59:57 pm »

Zrejme ma kazdy hranici toho, co si necha libit,  nastavenou  jinak.
 Nekdo se brani, kdyz ho policajti zmlati na chodbe beze svedku (takze zrejme nema sanci neco dokazat) a nekdo se brani, protoze mu v ulici udelali policajti uplne bezduvodne ostudu a ma na to hafo svedku, kdy navic zakon hovori celkem jasne, ze prekrocili sve kompetence. A protoze ma sve zasady, tak jiz z principu poda odvolani proti necemu, o cemz se domniva, ze neni v poradku. Byt by se nejednalo ani o 15 Euro, ale treba i o mene.
A pochybovat o tom, zda zde mam nebo nemam zustat, budu hlavne v tom pripade, kdy se nam nedostane zadostiucineni, ale to si nemyslim, ze se stane.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1297 : Říjen 08, 2014, 05:17:56 pm »

Naprosto souhlasim s Diddi a ostatnima tehoz nazoru.
V tomto pripade predpokladam ze se jedna o ojedinelou akci dvou příslusniku s nevelkym IQ, kteri by meli po zasluze a stiznosti Diddi nalezite odměněni.
V zadnem pripade by si neco takoveho nemel nikdo nechat libit a branit se vsema prostredkama.
I u nas je to jeden z duvodu proc jsme tady, že policie plni svoji funkci a je k dispozici je-li potreba, nebuzeruje zbytecnyma preventivnima kontrolama a jinymi nesmyslnymi akcemi.
Jako je ta popsana v nedeli v podvecer.
At uz se jedna o cokoli, akce tohoto typu do teto společnosti nepatří.
Drzim palce Diddi, doufam ze se stížností uspejete Úsměv a ty dva ,,soudruzi" to nejak pociti...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1298 : Říjen 08, 2014, 07:07:58 pm »

Jirike: dik Úsměv
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #1299 : Říjen 09, 2014, 01:01:44 am »

Ano jsem už starší,takže pokud mě incident stojí toliko co uvádíš, tak ho s úsměvem zaplatím a řeknu si stalo se. Myslím si, že lidská spravedlnost je tvořena a arbitrována zase pouze lidmi, takže se jí nedovolávám. Kdyby šlo o to,že by mě poškodil někdo tak,jak jsem uvedl v první reakci,tak bych se samozřejmě bránil. Jak zmiňuji v první větě, že kvůli výpadu lidského pochybení heideggerovsky pochybovat o tom,jestli dasein nebo ne. Mě přijde zajímavé a mě vzdálené, jelikož jsem tady nějakou dekátu ve Vaterlandu spokojen. Valím oči! Super!

Ja sice s usmevem zaplatim, ale stezoval bych si vehementne... Zrovna tak jako Diddi neminim sklapet usi a nikdy jsem to nedelal. Jen skoda, ze si vetsina vzdycky necha vsechno libit, podle toho to taky pak vypada nikdy se nic dopredu nepohne.
Jestlize nekdo shledava takovy zakrok policie kvuli spatne zaparkovanemu firemnimu autu a pokutou 15,- € za adekvantni, nehlede za zpusobeny tyatr pro sousedy k nedelnimu suskani u kaficku, coze to mame za sousedy - lumpy, ktere prepadla policie takovym zpusobem, nedokazu si predstavit, co by ten dotycny povazoval za adekvatni zakrok pri chytani treba pedofila. Svrhnout mu na barak atomovku? Asi...a ovecky prikyvuji, prikyvuji a prikyvuji, jak je to vlastne vsechno prima...  
Diddi, stojim plne za tebou, taky bych si to nenechal libit.

M.

 
« Poslední změna: Říjen 09, 2014, 01:05:19 am od milda34 » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1300 : Říjen 09, 2014, 10:32:44 am »

předpokládám, že čerpáš ze svých dlouholetých životních zkušeností na ,, obou stranách louže...
Je potřeba šlápnout do lejna, abych věděl, co bude následovat? Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Zekky
Carpe diem...ať to frčí dokud žijem...



Karma: -2
Příspěvků: 17



« Odpověď #1301 : Říjen 09, 2014, 04:26:00 pm »

Zrejme ma kazdy hranici toho, co si necha libit,  nastavenou  jinak.
 Nekdo se brani, kdyz ho policajti zmlati na chodbe beze svedku (takze zrejme nema sanci neco dokazat) a nekdo se brani, protoze mu v ulici udelali policajti uplne bezduvodne ostudu a ma na to hafo svedku, kdy navic zakon hovori celkem jasne, ze prekrocili sve kompetence. A protoze ma sve zasady, tak jiz z principu poda odvolani proti necemu, o cemz se domniva, ze neni v poradku. Byt by se nejednalo ani o 15 Euro, ale treba i o mene.
A pochybovat o tom, zda zde mam nebo nemam zustat, budu hlavne v tom pripade, kdy se nam nedostane zadostiucineni, ale to si nemyslim, ze se stane.
Celá věc byla od začatku viděna mnou tak, že na základě polizeitského kiksu v hodnotě 15€ se Diddy rozhoduje (v druhé zprávě s upřesněním,že poletech) o setrvání v zemi, do které odhaduji, asi dobrovolně odešla.Mě míra vážnosti jejího rozhodovacího dilemmatu přišla vágní.Např. ekonomicky pohlíženo, na to tu být rezidentem dále s transakčními náklady 15€ (podle mě to polizei formálně odůvodní) a s dalším očekávaným profitem objektivním(měřitelným) nebo subjektivním (např. tím že tu bude Diddy jednoduše šťastná),či se vrátit do Tschechaie (byla v roce 1994 okleštěna stejně jako v roce 1938, takže proto ten pro někoho hanlivý výraz) a začít tam s novou existencí, mě prostě přijde nepochopitelná. Úsměv S poznámkou,že asi chápu české sebeprosazování vůči naší německé policii nad kterou v tomto případě mávneme rukou.
« Poslední změna: Říjen 09, 2014, 04:28:56 pm od Zekky » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1302 : Říjen 09, 2014, 05:16:52 pm »

Zekky, v tomto pripade se ale nejedna o ceske sebeprosazovani, nybrz prinejmensim cesko-nemecke, jelikoz muj manzel je Nemec a nevadi mu to mene, nezli mne. Myslim, ze uz jsem zde dostatecne vysvetlila, jak to myslim a uz se tim neminim vice zabyvat. A pokud bych nekam odchazela, (bychom odchazeli), tak urcite ne nekam, kde bychom ekonomicky utrpeli. Nastesti mame tu vyhodu, ze mame mezinarodni klientelu a bylo by nam v podstate jedno, kam odejdeme. Nejsme z ekonomickeho hlediska na Nemecku zavisli.
Samozrejme se to jevi jako kravina, kvuli ktere se neodchazi, muj vyrok take nelze brat 100% vazne, jelikoz jsem ho psala brzo po te udalosti a potrebovala jsem si ulevit od vzteku, na druhe strane nevidim duvod, proc ty dva neklepnout pres prsty, kdyz si to zaslouzi. Ber to tak, ze toto neni jedina vec, ktera nam v posledni dobe zde vadi, ale mohla by to treba byt i posledni kapka, pokud by se nam nedostalo satisfakce. Kdo vi.
Harymu musim dat tentokrat  zapravdu, ano vsude je neco. Ale nejsem holt zvykla si to "neco" nechat libit.
Zaznamenáno
Zekky
Carpe diem...ať to frčí dokud žijem...



Karma: -2
Příspěvků: 17



« Odpověď #1303 : Říjen 10, 2014, 10:43:26 am »

V pohodě...je pravda, že to tu v SRN taky šlo dost dolů, když to srovnám s lety,kdy se jelo ještě v markách. Jsem toto rozhodování uzavřel již před lety a do Čech se nevrátím, proto jsem se Tvého výroku chytl. Ač je to
pěkná země,ale když jsme z ní odcházeli tak se mi tam mnohé nelíbilo a to si to v 90.letech Češi jinak malovali.Teď je to nightmare jen pomyslet,že by tam člověk musel z5.Tak nám povolili po letech čekání i slibů si vzít občanství,tak už od nich nic nepotřebuji. Myslím si,že vaše story má  co dělat se svéraznou bavorskou povahou,kterou jsem jinde v Německu neviděl.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1304 : Říjen 10, 2014, 11:31:24 am »

co znamena "že to tu v SRN taky šlo dost dolů"

ze napriklad pred 20 romi si si nehnutelnost mohol kupit lacnejsie v pomere k platu, alebo boli lacnejsie dovolenky?
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München