Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Itálie | Kanada | Lucembursko | Německo | Mnichov | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: praktikum a pojištění  (Přečteno 27815 krát)
kalimera



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Září 24, 2010, 05:59:28 pm »

Ahoj,
sehnala jsem si v Německu praktikum na 3 měsíce. Zaměstnavatel mi řekl, že si musím zařídit Deutsche Krankenkasse. Předpokládám, že je to zdravotní pojištění. Jaké pojišťovna je nejlepší v poměru cena-kvalita? Budu během těch 3 měsíců brát docela málo, tak bych ráda nějaképojištění za rozumnou cenu...
Díky
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #1 : Září 24, 2010, 07:07:10 pm »

Jsem u AOK neni upln ta nejlevnejsi, ale treba diky Hausarzt model, mi uz usetrila dost penez. Taky ma aok smlouvy se farmaceutickyma firmama a diky tomu treba jeste nezdrazovala.   Nebo treba jsem na prvni dva mesice mela normalni komercni pojisteni od csob, kdy za mne zamestnavatel neplatil pojisteni.  Pozor nesmi se koupit to levne na cestovani, ale na praci, kdyby se tio behem prace neco stalo, tak se z turistickeho pojisteni nic nedostane.
Zaznamenáno
zuzana
Host
« Odpověď #2 : Září 24, 2010, 09:08:04 pm »

Jestli AOK, BKK nebo jina zdravotni pojistovna, vsude se odvadi 14,9 % prispevku z brutta. Kazda zdravotni pojistovna ma urcite smlovy s farmacii, takze jsou urcite medikamenty, ktere pojistovna nepriplaci a clovek dostane misto praveho medikamentu generetikum, sumasumarum je to z toho hlediska jedno, kde je clovek pojisteny (takze to nezalezi jednoznacne na lekari co predepise). Jedine, ze je clovek chronicky nemocny a jsou nektere pojistovny, ktere ten nebo jeden medikament castecne pokryvaji. Kazda pojistovna ma svoji HIT-Listinu medikamentu,ktere je mozno na zadost dostat od pojistovny. Jinak nektere pojistovny vyplaceji bonus jine vybiraji malus (dodatecny priplatek)
Dale je rozdil mezi pojistovnami v nabidce a v programu (blize na uvedenem linku pod clankem)

Dulezite je pro hodne klientu, si vybrat pojistovnu v okoli sveho bydliste, ale jinak v dobe dnesni je i to celkem nepodstatne, zalezi ovsem na jednotlivci, vse se da vyridit e-mailem, telefonem, faxem.

Nejlepe je si sam vybrat, to co je v osobnim pripade nejlepsi

http://www.gesetzlichekrankenkassen.de/preise/bundesweit/bundesweit.html
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Září 30, 2010, 12:42:43 pm »

Pokud jsi jeste aspon oficialne student, mel by ti stacit evropsky prukaz pojistence. Pak by ti na zaklade toho mela jakakoliv nemecka pojistovna vystavit potvrzeni, ze jsi vubec pojistena. (I kdyz muj zamestnavatel se musel spokojit s potvrzenim adresovanym pro vysku - pro zamestnavatele to pry nemaji pravo vystavit) Jinak se informuj nejlip u sve pojistovny v Cesku, tady to vseobecne neni nejlevnejsi zalezitost.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | Podpořit projekt | Partneři | Krajane.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě, práci, ubytování a studiu v zahraničí. Diskuze a užitečné články s praktickými informacemi, galerie s fotkami, inzerce práce a ubytování v zahraničí, seznamka a spolujízda z a do zahraničí.

odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Zahnarzt München